11.5.2013 otevřeno: 2119 x

Olomoc pátá, do baráže míří Zlín!

Dnešní program české nadstavbové fáze WHIL přinesl výhry Hanaček a Jindřichova Hradce. Zora tak uhájila celkové páté místo, Valašky po nezvládnutém závěru čeká baráž.

6. nadstavbové kolo WHIL

Oba domácí celky v posledním kole letošního ročníku nejvyšší soutěže házenkářek zvítězily a zajistily si lepší umístění než jejich dnešní soupeřky. Olomouc s přehledem přehrála Písek rozdílem deseti branek, Jindřichův Hradec pak uspěl v zápase pravdy u Vajgaru a díky famóznímu finiši přehrál Zlín, který na poslední možnou chvíli v tabulce předskočil.

Po vzoru své "olomoucké" zaučovatelky Lenky Černé míří Barbora Raníková po povedeném představení
na mezinárodní scéně do francouzských Mét.

Olomouc – Písek 30:20 (16:8)

Vítězně se rozloučila se svým olomouckým angažmá gólmanka Barbora Raníková, která na čas poslední utkání v tuzemské soutěži odehrála proti klubu, v němž vyrostla, tedy Sokolu Písek. Raníkové aktuální oddíl z Hané sice v 6. minutě musel dotahovat ztrátu 1:4, ale pak už nenechal nikoho na pochybách, komu připadne celková pátá příčka. Ve zbytku prvního poločasu si vybudoval výrazný náskok, který po přestávce kontroloval. I díky výkonu české reprezentační brankářky vedla Olomouc po čtyřiceti minutách hry o třináct branek (23:10), a i když se mladé Jihočešky snažily výsledek v závěru korigovat a byly v závěrečné pasáži výrazně produktivnější, došlo utkání k celkovému jasnému vítězství domácích 30:20 (16:8).

Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 4, Fabíková, Kubáčková, Růžičková, Severová a Uličná po 3
Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková, Kalčíková, Malá, Součková a Vyhnalová po 3
Sedmičky: 3/2 – 2/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 180.

Jindřichův Hradec – Zlín 28:25 (12:13)

Jak houževnatým týmem jsou druhé Jihočešky, tedy TJ Házená Jindřichův Hradec se přesvědčil Zlín, který čtvrthodiny před koncem vedl u Vajgaru čtyřbrankovým rozdílem a mířil k očekávanému potvrzení celkové sedmé příčky (18:22). Jenže pak domácí brankářka Zimová doslova zavřela branku a na světě bylo neskutečně drama. Domácí vyrovnaly a tři minuty před koncem se po brance Eliášové dostaly dokonce do dvoubrankového vedení (26:24). Enormní vůli po vítězství potvrdily i v posledních minutách a po výhře o tři branky mohly slavit posun na celkovou sedmou příčku. Do baráže tak poslaly Zlín, který se v ní utká s vítězkami 1. ligy, HC Plzeň.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Krupicová 7, Eliášová, Markesová a Zbožínková po 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Nudni 7. Salčáková M. 5, Kamenářová 4
Sedmičky: 6/5 – 0/0, vyloučení: 3 – 5 (ČK Pospíšilová, 3 x 2 min), rozhodčí: Kozler - Vaník, diváků: 310.