14.5.2013 otevřeno: 1301 x

Stříbro si na krk pověsily Porubanky

V nejvyšší soutěži jsou medaile konečně rozděleny! Stříbrné medaile nakonec letos vybojovaly házenkářky Poruby, na Slavii zbyl bronz. Zítřejší utkání mezi Mostem a Veselím tak bude poslední tečkou za letošním ročníkem Interligy, konečné pořadí už ale jeho výsledek nijak neovlivní.

WHIL - Česká republika - nadstavba - 5. kolo, dohrávka

Poruba – Most 35:27 (15:13)

Poruba v tomto utkání, které pro ni bylo posledním letošním střetnutím v nejvyšší soutěži vůbec, bojovala na dálku se Slavii o stříbrnou medaili. Aby si na krk zavěsily druhý nejcennější kov, musely Porubanky uhrát s držitelkami Challenge cupu alespoň remízový výsledek. Úvodní minuty sice vyšly lépe Mostu, ovšem ve druhé čtvrtině zápasu šly svěřenkyně trenéra Beňadíka nahoru, vypracovaly si dvoubrankový náskok a ten si udržovaly až do přestávky, když ofenzívu táhly hlavně zkušené střekyně Hrbková s Tóthovou. Do druhého poločasu pak Porubanky vstoupily energicky a rychle zvyšovaly svůj náskok. Most sice dokázal rovněž mocně odpovídat, ovšem v závěru už Sokolky vedly osmibrankovým rozdílem a na konci zápasu mohli oslavovat zisk stříbrných medailí.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10, Tóthová 9, Poznarová 6,
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Janoušková 4, Beňušková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/0, vyloučení: 3 – 0, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 121