26.5.2013 otevřeno: 2278 x

První zápas baráže pro Zlín

O krok blíže k udržení nejvyšší ženské soutěže na své palubovce mají házenkářky Zlína. Zvládly lépe první zápas baráže a na domácí půdu si vezou výhodu vítězství.

Baráž o WHIL - 1. zápas

HC Plzeň – HC Zlín 24:25 (13:12)

V Plzni se dnes hrálo naprosto vyrovnané utkání. Domácí dobře motivované házenkářky Plzně sice vstoupily utkání velmi dobře a rychle vedly pětibrankovým rozdílem (7:2), před koncem poločasu se zaskočené Zlíňanky ale vzpamatovaly a z náskoku Západočešek začaly ukrajovat. Do šaten se šlo za stavu 13:12. Na začátku druhého poločasu pak Moravanky překlopily vedení na svou stranu, ovšem mladé Plzeňanky se nevzdávaly. Přetahovaná o minimální náskok trvala až do konce. V poslední pětiminutovce Nudni s Kamenářovou proměněnými brejky ale poslaly Zlín do tříbrankového vedení a Plzeňankám už nezbyl čas na víc, než na dotažení na 24:25.

Utkání bylo napínavé až do konce.

Nakonec však byly k vidění úsměvy na obou stranách. Zlín se radoval z vítězství v barážovém utkání...

a Plzeň z trofeje za vítězství v 1. lize.