1.6.2013 otevřeno: 1741 x

První zápasy Poháru prezidenta ČSH pro české týmy!

O pohár prezidenta ČSH bojují v Olomouci dorostenecké celky domácí Zory, Slavie, slovenských Michalovců a Bytče. Jak dopadly první zápasy?

Pohár prezidenta ČSH - sobota dopoledne

Zora Olomouc – MHK Bytča 28:20 (17:8)

Turnaj otevřel souboj domácích házenkářek a českých mistryň se slovenskou Bytčou. Domácí házenkářky měly od začátku utkání jasně navrch, už po patnácti minutách hry vedly 12:3 (!). Hostující házenkářky se jen zvolna dostávaly do hry, střelecky prapor Bytče pozvedala jen Gajdošíková. I o přestávce byl rozdíl ve skóre stále devítibrankový. Druhý poločas byl o něco vyrovnanější i proto, že některé opory hanáckého týmu více odpočívaly. Zora si však udržovala bezpečný odstup a nedovolovala Slovenkám korekci (28:17). Střelecky vynikaly Vendula Fryčáková s Kratochvílovou. Až v posledních minutách zápasu se Bytče podařilo alespoň kosmeticky skóre upravit na konečných 20:28.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fryčáková V. 8, Kratochvílová 5, Sovová 4, Jansová 4

Nejlepší střelkyně Bytče: Gajdošíková 9/3, Pastorková 3, Šichmanová 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení:  2 – 1, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 50

V prvním poločase prvního utkání turnaje střelecky zazářila Jansová čtyřmi trefami.

DHC Slavia Praha – Iuventa Michalovce 32:29 (12:17)

Zápas mezi dorosteneckými celky Slavie a Michalovců byl jako na houpačce. Úvodní minuty vyšly lépe Pražankám (5:3), když se dařilo hlavně Kordovské s Peškovou, ve 13. minutě ale bylo vyrovnáno a až do konce poločasu tahaly za delší konec Slovenky (9:12, 11:15). Do šaten si dokonce Východňárky nesly pětibrankový náskok a zdálo se, že Slavistky budou nepříznivý vývoj obracet jen těžko. Ještě ve 45. minutě prohrávaly pětibrankovým rozdílem! Potom ale přišel skvělý obrat. Následující desetiminutovku vyhrály házenkářky Slavie 8:1, rázem vedly o dvě branky! Toto ještě stihly zaskočené Michalovečanky dotáhnout, ovšem poslední minuty zápasu už zase ovládla Slavia, která nakonec v prvním utkání turnaje zvítězila 32:29.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kordovská 10/4, Valentová 7, Franková 5

Nejlepší střelkyně Michalovců: Olšovská 8/3, Nagyová 5, Habánková 5

Sedmimetrové hody: 4/4 -4/4, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Brzósková, Pavelková

Slavistická radost v podání brankářky Kudláčkové.