1.6.2013 otevřeno: 1563 x

Po prvním dni turnaje ve vedení Zora

Odpoledne se v Olomouci utkaly ve vzájemném souboji dva české celky a stejně jako v ligové soutěži i v turnajovém měření o Pohár prezident ČSH si lépe vedly Hanačky.

Pohár prezidenta ČSH

Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 30:12 (14:5)
Poté, co zdolaly Slavistky Michalovce, očekávali mnozí fanoušci pravděpodobně poměrně vyrovnané utkání mezi Olomoucí a Slavií. Opak byl ale pravdou! Olomoučanky smetly své soupeřky z palubovky z osmnáctibrankovou náloží! První desetiminutovku sice vyhrály Pražanky (2:3), pak už ale byl na hřišti jen jeden tým. Do kabiny si přesně mířící Hanačky tažené Terezou Fryčákovou a Nikolou Jansovou nesly devítibrankový náskok a tento ve druhém poločase navýšily na dvojnásobek. Jen Kristýna Kubišová dokázala ve druhém poločase odpovídat, ovšem chudých sedm branek, které Slavistky ve druhé půli vyprodukovaly, na solidní výsledek nestačilo. Po prvním dnu jsou tedy házenkářky Zory stoprocentní a zítra vyzvou Michalovce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Jansová 6/4, Fryčáková T. 5, Kratochvílová 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Kubičová 4, Franková 2, Konfrštová 2, Kordovská 2
Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Brzósková, Pavelková, diváků: 100

Olomoucká radost...

...a slavistické zklamání.

MHK Bytča – Iuventa Michalovce 29:34 (15:16)
První turnajové vítězství vybojovala v měření dvou slovenských celků Iuventa. Utkání bylo o poznání vyrovnanější, než to české, v prvním poločase se oba celky střídaly ve vedení. Ve druhé půli si Východňárky pomalu začaly budovat pohodlný náskok a nakonec utkání poměrně hladce dovedly do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Bytče: Gajdošíková 10/1, Vanínová 3, Pastorková 3/1, Hanulíková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Fuleková 9, Olšovská 7/2, Nagyová 7
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 35