2.6.2013 otevřeno: 2559 x

Úspěšnou sezónu završily dorostenky Zory ziskem česko-slovenského poháru

České dorostenecké mistryně nezaváhaly na česko-slovenském turnaji v Olomouci ani jedinkrát a po vítězství nad Michalovcemi se radují i z "československého" titulu. Slavistky nezvládly závěr posledního utkání turnaje a z vítězství se radovala Bytča.I tak to Slavii stačilo na druhé místo. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Pohár prezidenta ČSH

Michalovce – Olomouc 21:24 (11:10)
V posledním utkání to Olomoučanky neměly zcela jednoduché, ovšem nakonec uhájily stoprocentní domácí neporazitelnost a i Michalovce vyprovodily domů s porážkou. První poločas byl zcela vyrovnaný, oba týmy se přetahovaly o minimální náskok. Vyrovnané bylo skóre ještě i ve 42. minutě, pak ale Zora šestibrankovou šňůrou z dílny Fryčáková – Jansová své vedení zásadně navýšila – poslední desetiminutovku načínaly Hanačky s pětibrankovým náskokem! V závěru se sice Michalovce pokusily manko zkorigovat, přiblížily se však maximálně na tři branky rozdílu a premiérové vítězství v Poháru prezidenta ČSH tak zcela jasně po třech vítězstvích patří Olomouci.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Kišíková 6, Nagyová 5, Olšovská 4/2, Habánková 4/1
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fryčáková V. 6, Fryčáková T. 6, Jansová 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 80

Nejlepší hráčky turnaje - nejlepší střelkyně Taťiana Gajdošíková (Bytča), nejlepší brankářka Anna Nováková z olomoucké Zory a nejlepší hráčka Mária Olšovská z Michalovců.

Slavia – Bytča 17:18 (8:9)
Po vysoké porážce od domácí Zory nevstaly ani do druhého turnajového dne Slavistky lépe. V posledním svém vystoupení na turnaji podlehli Slovenkám z Bytče. První poločas byl velmi vyrovnaný. Diváci sice neviděli mnoho branek, ovšem oba týmy se alespoň bojovně přetahovaly o minimální náskok. Na straně Slavie byla střelecky nejúspěšnější Kordovská, mezi slovenskými hráčkami vynikala Gajdošíková. Napínavý byl i druhý poločas, ještě tři minuty před koncem svítilo na ukazateli skóre 17:17, ovšem nervózní koncovku zvládli lépe házenkářky Bytče, které tak vybojovaly první vítězství na turnaji.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kordovská 8/3, Franková 4, Valentová 3
Nejlepší střelkyně Bytče: Gajdošíková 7/3, Šichmanová 4, Pastorková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Brzósková, Pavelková, diváků: 80