8.6.2013 otevřeno: 1803 x

Olomouc si dojde i pro druhé vítězství v prezidentském poháru

Už podruhé v krátké době se vrátila do Hodonína špičková mládežnická házená. Po dorostenecké kvalifikaci hostí tradiční jihomoravská bašta ženské házené další zajímavý turnaj – Pohár prezidenta ČSH.

Už po prvním dnu je jasné, že o vítězství už nikdo nepřipraví Olomouc, a tak letošní mistryně v kategorii mladších dorostenek budou následovat své o málo starší kolegyně, které stejně úspěšně prošly ligovou soutěží i prezidentským pohárem, hraným v Olomouci minulý víkend. O tom, kdo skončí na druhé příčce, se bude zítra rozhodovat v utkání mezi Bytčou a Plzní.

O svém vítězství rozhodly Olomoučanky v nesmírně pohledném utkání proti Plzni. V něm ve 37. minutě vedly Hanačky 17:7, ve 42. minutě ještě 18:10. Pak ale dokázaly Plzeňanky posbírat zbytky sil a utkání úžasně zdramatizovaly. Západočešky vyrovnaly na 18:18 a Olomouci se v závěru opravdu těžce dýchalo. Nakonec však uhájila tříbrankové vítězství. „Myslím si, že to bylo nepohlednější a nejdramatičtější utkání dne. Bylo to opravdu skvělé, jak dokázala Plzeň zápas zdramatizovat. Velmi pěkné jsou ale i výkony Bytče. Mnoho hráček jsme tady v Hodoníně viděli nedávno na kvalifikaci. Toto maličké slovenské město umí taky hrát krásnou házenou,“ okomentoval první den turnaje jeden z pořadatelů Radek Bičan. Dodal, že turnaj je opravdu bohatý na pěkné sportovní momenty a že ke kvalitě přispívá i výborný výkon kvalitních rozhodcovských dvojic Bečička – Horák a Opava – Válek. „Všechny týmy hrají s obrovským nasazením a sledujeme kvalitní házenou,“ dodal s nenápadným pozváním na zítřejší zápasy Bičan.

Rozpis zítřejších zápasů zde.

Foto Jaroslav Kolísek

DHK Olomouc – MHK Bytča 28:21 (12:9)
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fryčáková V. 6, Zimová 6, Fryčáková T. 5, Hurychová 5
Nejlepší střelkyně Bytče: Pastorková 7, Gajdošíková 7
Rozhodčí: Opava, Válek

DHC SVŠ Plzeň – UDHK Nitra 26:24 (13:10)
Nejlepší střelkyně Plzně: Galušková V. 7
Nejlepší střelkyně Nitry: Blechová 6, Juríková 6
Rozhodčí: Bečička, Horák

Bytča – Nitra 25:19 (14:13)
Nejlepší střelkyně Bytče: Gajdošíková 6, Hanulíková 6