31.8.2013 otevřeno: 2287 x

Začala WHIL! Na úvod soutěže vysoká vítězství favoritů

Rozběhlo se první kolo nejvyšší československé ženské soutěže. A favorité nezaváhali. Jediné vyrovnané utkání viděli dováci v Partizánskem, kde nakonec na domácí nestačila Poruba.

WHIL – 1. kolo

Písek – Olomouc 16:34 (6:16)
Nový interligový ročník odstartoval ve tři hodiny odpoledne zápas v písecké Obloukovce. Na palubovku personálními ztrátami poznamenaného Písku zamířila Olomouc. I ta se před letošní sezónou musela vyrovnat se zásadní změnou – odchodem reprezentační brankářky Raníkové. Ovšem hlavní úderná síla celku zůstala, navíc byla znásobena příchodem Kristýny Salčákové. A tak se rychle Hanačky ujaly v Písku vedení (0:8), ve 20. minutě utkání vedly nad Jihočeškami už o deset (2:12) a stejný náskok si odnášely i do šaten. Ani ve druhé půli nedokázaly Písečanky zdramatizovat utkání. Ve 47. minutě prohrávaly už o dvacet gólů (9:29). Až v poslední desetiminutovce alespoň kosmeticky upravily domácí házenkářky skóre, ovšem i tak odcházely v prvním zápase sezóny z palubovky s krutou porážkou 16:34.

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 4/2, Michková 2, Černá 2, Bullová 2, Kalčíková 2
Nejlepší střelkyně Olomouce: Ždánská 6, Berová 4, Dostálová 4, Severová 4, Salčáková 4, Fabíková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 205

Interliga začala. V nových dresech a nových barvách. A to jak u celých týmů, tak u jednotlivých hráček, které změnily působiště.

Zlín – Slavia 23:36 (7:19)
V minulé sezóně musely Zlíňanky zachraňovat svoji interligovou příslušnost v baráži, letos, posíleny o Tóthovou a brankářky Túrociovou a Černou vstupovaly do soutěže s vyššími ambicemi! Ovšem ty házenkářkám Zlína hned na úvod sezóny trochu zkrotily namotivované Pražanky ze Slavie. Ty se ujaly ve Zlíně vedení hned v prvních pěti minutách hry. Keclíková s Kutlvašrovou dobře mířily, Satrapová zamkla branku a ve 20. minutě to bylo 5:12, o poločase byl rozdíl ve skóre dvanáctibrankový. A Knedlíková ho na začátku druhé půle zvyšovala dokonce na čtrnáct gólů. Toto manko už se domácím házenkářkám nepodařilo výrazněji zkorigovat a podobně jako Písečanky podlehly svému soupeři vysoko 23:36.

Nejlepší střelkyně Zlína: Š. Marčíková 5/2, Nudni 4, Kamenářová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Stelnerová 6, Jedličková 6/1, Janoušková 5, Kutlvašrová 5, Knedlíkova 5, Keclíková 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 320

Michalovce – Veselí n. M. 36:25 (13:9)
Jedenáctibrankovým rozdílem si pak poradily se svým soupeřem házenkářky Michalovců. Tažené Markovičovou, Szöllösiovou a Trehubovou si Východňárky od úvodních minut budovaly náskok a po dvaadvaceti minutách hry vedly nad soupeřkami šestibrankovým rozdílem. Před přestávkou ještě Veselanky manko mírně zkorigovaly (13:9), ovšem už ve 40. minutě opět prohrávaly osmibrankovým rozdílem. A Východňárky byly k neudržení. Chrenková s Báčikovou v dresu Veselí se sice snažily vzdorovat, ovšem ztráta Panenek rychle narůstala. Díky mírné korekci Báčikové se nakonec skóre zastavilo za stavu 36:25 pro domácí Michalovce.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Markovič 7/2, Szöllösiová 6, Horňáková 5, Rebičová 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 10/2, Báčiková 7, Fleková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Budzák, Zahradník, diváků: 700

Šaľa – Most 24:32 (12:14)
Úřadující český mistr rovněž dokázal naplnit papírové předpoklady, ačkoliv zrovna v případě jeho měření se Šaľou možná fanoušci přece jen očekávali alespoň o trochu vyrovnanější zápas. V prvním poločase si oba celky vybraly i slabší chvilky, ovšem ve vedení se držel Most, který už ve 12. minutě dominoval hře 8:3. Avšak do kabin si nesly Severočešky jen dvoubrankový náskok. Po návratu ze šaten ale Šaľanky nezachytily náskok soupeřek. Rázem to bylo 12:17 a potom už se Slovenky až do konce zápasu nedostaly ke zdramatizování utkání. Most si tak na úvod sezóny veze ze Šaľy vítězství 32:24.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Veselková 7/2, Bíziková 4, Szarková 4/1
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, M. Vysloužilová 5, Růčková 5
Sedmimetrové hody: 2/3 – 0/0, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 600

Ani branky opor nestačily dnes Porubě k zisku bodů.

Partizánske - Poruba 24:22 (13:9)
V prvním utkání mezi dvěma P stíhala střela střelu. Oba celky se držely v kontaktu a ani jeden ze soupeřů nedokázal výrazněji odskočit. Mocným finišemv závěru první třicetiminutovky se však do vedení dostaly domácí Slovenky a do druhého poločasu si nesly příjemný čtyřbrankový náskok 13:9. Poruba ale v úvodu popřestávkové půle opět srovnala stav rozhodnutá zabojovat o první body. Na ty však Ostravanky dnes nedosáhly. O vítězství Partizánskeho rozhodl až úplný závěr zápasu, který zvládly domácí hráčky lépe než hostky, přestože ještě v 54. minutě prohrávaly 18:20.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 7/1, Blažeková 5, Hodošková 3, Bettáková 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8/2, Šteffanová 3, Minarčíková 3, Uhráková 3
Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 300