7.9.2013 otevřeno: 1663 x

Sobota ve znamení slovenských klubů. Poruba stále bez bodů.

Třemi výhrami slovenských klubů dnes začalo 2. kolo WHIL 2013/214, které rovněž přineslo prestižní souboj posledních dvou českých mistrovských klubů – v dramatickém duelu nakonec Most zdolal Porubu, která tak zůstává bez bodu.

2. kolo WHIL 2013/14

Most – Poruba 26:25 (10:13)

Šlágrem 2. interligového kola byl bezpochyby zápas Baníku Most proti Sokolu Poruba, který sledovalo v mostecké hale solidních 850 diváků. V 1. minutě sice otevřela skóre premiérovou brankou před domácím publikem nová mostecká posila Borovská, pak ale převzaly otěže duelu hostující házenkářky, které si v 7. minutě vybudovaly vedení 2:6! Do šaten se šlo za tříbrankového náskoku pro Porubu a Moravanky držely vedení až do 49. minuty, kdy na 20:20 vyrovnávala domácí opora Petra Růčková. Jenže Růčkové reprezentační spoluhráčka, a tentokrát protivnice, Michaela Hrbková měla opět svůj den a držela akcie hostujícího týmu na vítězství (celkem vstřelila 11 branek). Nakonec měl zápas symbolické rozuzlení – v poslední minutě jej ve prospěch domácích rozhodla Petra Vítková, která stála v roce 2012 u titulu Poruby, ze které zamířila právě na sever Čech. Utkání tak mělo stejný finiš jako první vzájemné interligové měření sil v loňské sezóně, kdy Vítková rozhodla brankou v poslední minutě o těsné výhře Mostu na palubovce Poruby. Přes vyhrocené emoce byl k vidění velice slušný zápas, ve kterém byly celkem pouze tři vyloučené hráčky a každým z týmů zahrával jeden sedmimetrový hod!

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 6, Janoušková a Růčková po 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 11, Poláchová 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 850

Olomouc – Michalovce 24:29 (12:11)

Statečný boj proti největším favoritkám WHIL 2013/14 svedly v domácím prostředí Hanačky, které po 1. kole vedly celou interligovou tabulku. S Michalovcemi domácí držely krok do 40. minuty, kdy přišla tříbranková série hostujících házenkářek, které rychle odskočily z 15:16 na 15:19. Čtyř až pětibrankový náskok Michalovce kontrolovaly až do závěrečného hvizdu a zvládly vyrovnaný duel i bez Tobiášové, která po čtvrthodině hry odstoupila kvůli poraněnému prstu. V závěrečném účtování může domácí nejvíce mrzet především bilance sedmimetrových hodů, kterých neproměnily hned pět. Oproti zápasu v Mostu byl z hlediska „sedmiček“ k vidění zcela odlišný duel – celkem jich měly oba týmy k dispozici hned 19!

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8, Berová 5
Nejlepší střelkyně Michalovce: Trehubová 7, Kiridžič 6, Rebičová 5
Sedmimetrové hody: 11/6 – 8/5, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 220

Jindřichův Hradec - Partizánske 17:23 (9:9)

Také Partizánske si z české půdy odvezlo body, když se radovalo z výhry na horké půdě Jindřichova Hradce. U Vajgaru byl k vidění tradičně vyrovnaný první poločas, po přestávce ale Slavia začala určovat tempo hry a ani jednou nepustila domácí do vedení – naopak sama své vedení navyšovala, především díky úseku hry mezi 40. a 53. minutou, který hostující házenkářky vyhrály 1:7! Jihočešky herně i střelecky táhla kapitánka Jitka Matoušková, ale celkově Jindřichův Hradec nastřílel i podruhé v sezóně pouze 17 branek a to je počet, se kterým nelze myslet na bodový zisk.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Matoušková 6, Kohoutová, Krupicová a Maryšková po 3
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Vargová 5, Blažeková, Kertézsová, Michnová a Szökeová po 3
Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 107

Stejně jako před týdnem proti Sokolu Poruba i tentokrát Partizánskemu fungovala obrana. V dosavadním průběhu WHIL slovenský klub inkasoval pouze 39 branek! Foto: A. Wipf.

Šaľa - Zlín 33:22 (20:12)

Do třetice se v česko-slovenském měření sil radovala Šaľa, která v domácím prostředí porazila až nad očekáváním jasným výsledkem před sezónou posílený Zlín. Domácí s přehledem kontrolovaly průběh hry od úvodních minut a také díky střelecké potenci Simony Szarkové, autorky 10 branek, si vybudovaly už před přestávkou vedení 20:12. Zlíňanky v počátku druhé půle snížily díky sérii branek na 17:22 (38. minuta), ale v dalším průběhu vsítily pouze pět branek a ze Šaľy si nakonec odváží debakl 22:33. Utkání navíc nedokončila Šárka Marčíková, která dostala pět minut před koncem červenou kartu za úder do oblasti krku. Zlín navíc čeká náročný los i ve třetím kole, posledním reprezentační pauzou, když v domácím prostředí přivítá mistrovský Most.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 10, Bujnochová 5,
Nejlepší střelkyně Zlín: Hradílková, Marčíková a Nudni po 4
Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3, vyloučení: 5 – 5, ČK Marčíková (ZLN), rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 500