8.9.2013 otevřeno: 1479 x

Na Slavii zasvítila čtyřicítka, Veselí deklasovalo Senec

Rozdílem třídy si se svými soupeři poradily házenkářky Slavie i Veselí. Zatímco Pražankám padly za obět házenkářky Písku, Veselí vyprovodilo s náloží domů Senec.

WHIL – 2. kolo

Slavia – Písek 44:23 (19:13)
Rozdílem jednadvaceti branek si se soupeřem poradily házenkářky Slavie. Oslabený Písek nedostal šanci. Od stavu 5:5 si udržovaly vedení Pražanky a systematicky náskok navyšovaly. Zatímco dobře bránící Slavistky se snadno dostávaly do zakončení, Jihočešky se na své branky opravdu nadřely. O přestávce dělilo oba celky šest branek a s nástupem do druhého poločasu Slavistky náskok rychle navyšovaly. Deset minut před koncem to bylo o dvacet a utkání se jen dohrávalo. Slavia tak dosáhla už na druhé vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 9/2, Keclíková 8/2, Kutlvašrová 7
Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 7, Bullová 4/1, Šichmanová 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/1, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 120

Veselí n. M. - Senec 31:13 (17:4)

Jednoznačně tím lepším celkem na hřišti byly v dnešním zápase házenkářky Veselí. A to poprvé bojovaly na novém „domácím“ hřišti v Hodoníně. Senečanky poprvé skórovaly až v 10. minutě z ruky Štefikové. V tu chvíli už ale prohrávaly 7:0! Během celých třiceti minut se pak Senečanky trefily jen čtyřikrát! Ve druhém poločase sice zlepšily mírně obranu, debaklu už ale zabránit nedokázaly. Veselí, které střelecky táhly Chrenková, Hvostálová a Tomečková, nakonec vyprovodilo Senečanky na cestu domů s porážkou 31:13!

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 6/2, Hvostálová 6/2, Tomečková 6
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 7, Štefiková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 200