14.9.2013 otevřeno: 1665 x

Poruba má první body, Slavia padla v Michalovcích

Pět výsledků nejvyšší ženské soutěže je známých. Jak si vedli favorité a kde byly výsledky překvapením?

WHIL – 3. kolo

Písek – Šaľa 13:29 (6:12)
Další vysokou porážku utržily házenkářky Písku. Tentokrát padly mladé Jihočešky za oběť Slovenkám ze Šaľy. Písečanky vedly v celém utkání jen jedinkrát a to za stavu 2:1. Ve čtrnácté minutě vsítila Součková třetí branku Písku a pak se domácí házenkářky na dlouho odmlčely. Mezitím narostl náskok Šaľy na sedm branek (ve 22. minutě 3:10) a do kabin si nesly slovenské házenkářky šestibrankový náskok. Ani ve druhé půli se nepovedlo Písečankám zápas zdramatizovat. K Součkové s Bubeníkovou se sice přidaly střelecky ještě Kutlvašrová s Königovou, ovšem na rovnoměrně rozloženou střeleckou potenci Šaľanek nestačily. Ve 45. minutě to bylo o jedenáct a při závěrečném hvizdu dělilo oba celky hned šestnáct tref (13:29).

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 6/1, Bubeníková 2, Kutlvašrová J. 2, Königová 2
Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 7/3, Veselková 5, Súkenníková 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 150

Michalovce – Slavia 34:28 (17:16)
Slavia poznala přemožitele. Po dvou poměrně jednoznačných vítězstvích nad Zlínem a Pískem nestačily Pražanky na dlouholetého suveréna WHIL z Michalovců. První poločas byl přitom velmi vyrovnaný a v prvních deseti minutách se dokonce Slavistky držely ve vedení. Pak se sice do minimálního vedení dostaly házenkářky Michalovců, ovšem hráčky hostujícího celku jim stále šlapaly na paty a i o přestávce dělila celky jediná trefa. Na začátku druhého poločasu si diváci na první branku počkali dlouhých šest minut. Pak ale začaly rychle navyšovat Východňárky svoje vedení, až nakonec Szöllösiová uzavřela skóre za stavu 34:28 pro domácí.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 7, Markovič 6, Horňáková 6
Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Knedlíková 6, Keclíková 5/3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 400

Zlín – Most 27:31 (16:12)
Proti papírovým předpokladům se velmi dlouho držely ve vedení domácí házenkářky ze Zlína. Posila Tóthová se konečně ukázala v celé střelecké síle, za ní nezaostávala Marčíková, a tak se skóre dlouho nevyvíjelo pro Most příznivě (4:2, 7:7, 10:7). Pět minut před přestávkou vedly dokonce Zlíňanky nad mistryněmi 16:11, když je podržela legendární brankářka Lenka Černá. Domácí držely vedení na své straně ještě i ve 47. minutě (22:21). Potom dvěma rychlými brankami otočila skóre Beňušková, sekundovala jí Růčková a zkušené družstvo plné reprezentačních hvězd začalo budovat náskok. Vedení narostlo do rozměrů čtyř gólů a Severočešky si ho už pak udržely až do konce.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 10/1, Tóthová 8, Handlová 2, Nudni 2
Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 9/2, Růčková 5, Borovská 5
Sedmimetrové hody:2/1 – 2/2, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 450

Lenka Černá obléká v této sezóně dres Zlína. A své spoluhráčky v sobotu podržela, když pěkné trápila mostecké kanonýrky.

Foto Dušan Slezáček

Partizánske – Veselí n. M. 21:20 (11:11)
Vyrovnaný zápas sledovali diváci v Partizánskem. Vedení se přelévalo ze strany na stranu (1:3, 5:3). V posledních deseti minutách druhého poločasu držely vedení na své straně Slovenky, do kabin se šlo ale opět za vyrovnaného stavu 11:11. Napínavý souboj pokračoval i ve druhém poločase. Nejvýraznější náskok si vypracovaly domácí házenkářky v 51. minutě (19:16), dvě minuty před koncem zápasu ukazovalo skóre vyrovnaných 20:20, rozhodující branku pak proměnila dvacet vteřin před koncem Ščasná.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 4/4, Michnová 3, Kertézsová 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 7/1, Tomečková 4, Hvostalová 4/2
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Haščík, Sivák, diváků: 300

Poruba – Jindřichův Hradec 27:25 (13:12)
První domácí zápas Porubanky zvládly a dosáhly na první body. I Když Jindřichohradečanky se dlouho držely v těsném závěsu za domácími házenkářkami. Nervózní úvod v podání domácího celku dlouho držel Jihočešky ve hře, až pět minut před koncem si Porubanky začaly budovat náskok. Ovšem před poločasem jim opět začaly hostující házenkářky šlapat na paty. Na začátku druhého poločasu dvěma rychlými brankami Sokolky opět odskočily, Hrbková družstvo táhla. Domácí se na vítězství nadřely, nakonec však první letošní body uhájily.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 13, Minarčíková 4, Bělohoubková 2, Adámková 2
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 8, Eliášová 7, Markesová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/7, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 200