26.9.2013 otevřeno: 903 x

Vítězná šnůra Michalovců přetržena. Postaraly se o to Šaľanky

Házenkářky Šaľy ve čtvrteční předehrávce 4. kola WHIL zajistily první letošní porážku slovenského mistra z Michalovců. Východňárky porazily těsně rozdílem jediného gólu.

WHIL - 4. kolo - předehrávka

Šaľa - Michalovce 26:25 (13:14)
Začátek utkání patřil domácím hráčkám, které postupně vedly 5:3 a 6:4. Michalovečanky posléze vyrovnaly hru a dokonce se ujaly vedení a to dokonce dvoubrankového (6:8, 10:12, 12:14). Těsně před přestávkou snížila Demajová na 13:14, ovšem i ve druhém poločase častěji vedly házenkářky hostujícího celku a to většinou dvoubrankovým rozdílem. Domácí vyrovnaly až v 56. minutě zásluhou Trochtové na 24:24. Dramatický závěr pak lépe zvládla Šaľa, když Demajová dvacet sekund před koncem proměněnou sedmičkou rozhodla o tom, že dva body zůstaly na domácí palubovce.

Nejlepší střelkyně Šaľy: S. Szarková 10/6, Demajová 6/1, R. Bíziková 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Kiridžičová 5, Markovičová 5, Rebičová 5, Tregubovová 5/5
Sedmimetrové hody: 11/8 - 7/5, vyloučení: 5 – 9 (ČK Rebičová), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 550