28.9.2013 otevřeno: 1507 x

Zlínské házenkářky slaví první body

Jednoznačné i těsné výsledky přineslo čtvrté kolo nejvyšší ženské soutěže. Seznamte se s tím, jak to v sobotu večer na československých palubovkách vypadalo.

WHIL - 4. kolo

Zlín - Písek 33:21 (19:10)
Oslabené Písečanky kráčí letos od porážky k porážce a ani dnes ve Zlíně nenechaly domácí házenkářky nikoho na pochybách, kdo že je to v dnešním utkání favoritem. V 6. minutě vedly domácí hráčky 5:1 a svoje vedení poměrně rychle navyšovaly. V 17. minutě to bylo o deset a tento odsup si především zásluhou Marčíkové s Hradilovou udržovaly Zlíňanky až do přestávky. Ve druhém poločase se dostaly do hry všechny hráčky domácí lavičky, Písečanky ale ani pak nedokázaly ztrátu zkorigovat. Domácí házenkářky si tak dokráčely k vysokému vítězství a oslavovaly tak, podobně jako jejich mužské protějšky ve středu, první letošní body.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 6/2, Budayová, Hradilová 5
Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 6, Součková 4/1, Michková 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 350

Olomouc - Partizánske 24:28 (7:12)
Házenkářky z Hané v čtvrtém kole nestačily na soupeřky z Partizánskeho. Dosud neporažené Slovenky potvrdily svou formu právě na Hané. Od prvních minut se držely ve vedení, po patnácti minutách hry ukazovalo skóre stav 3:8 a pětibrankový odstup si Slovenky udržovaly až do konce poločasu. Ve druhé půli se pak Košíková, Michnová a Hollá systematicky staraly o navyšování náskoku, který ve 40. minutě čítal osm gólů. V závěru házenkářky Olomouce mocně korigovaly, na body to ale dnes nestačilo.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Dostálová 7, Severová 4, Kubáčková 3/2, Gebre Selassie 3
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košíková 7/1, Michnová 4, Hollá 4
Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí0: Frieser L., Frieser B., diváků: 150

Most - Jindřichův Hradec 38:16 (21:9)
Zcela jasný průběh mělo utkání mezi Mostem a Jindřichovým Hradcem. Samotný výsledek hovoří jasně o průběhu utkání. Martínková, Růčková a Beňušková sypaly do sítě Jihočešek střelu za střelou, vzdorovaly jen Eliášová s Krupicovou. Po devítibrankové šnůře Mostu na úvod druhého poločasu to bylo už o dvacet a nebylo v silách Hradečanek výsledek zápasu jakkoliv zkorigovat. Zápas nakonec skončil s výsledkem 38:16 a Most tak více než jasně dostál papírovým předpokladům tohoto utkání.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Beňušková 5, Růčková 4, Vysloužilová M. 4, Vysloužilová K. 4, Ryšánková 4
Nejlepší střelkyně Hradce: ELiášová 6, Krupicová 5/2, Kohoutová 2, Matoušková 2
Sedmimetrové hody: 0/0 - 4/4, vyloučení: 4 - 0, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 750

Pro házenkářky Mostu bylo utkání proti Jindřichovu Hradci jasnou záležitostí.

Foto Zdeněk Koza

Veselí nad Moravou - Poruba 22:23 (11:12)
Druhé vítězství sezóny vybojovaly házenkářky Poruby. Ovšem bylo to drama do posledních vteřin. Poruba začala lépe, v 18. minutě vedla 10:4, ale zbytek prvního poločasu patřil Veselí. Panenky se dotáhly na rozdíl jediné branky a na začátku druhého poločasu vedly dokonce o čtyři trefy. Hostující tým ale šnůrou čtyř branek otočil skóre a v závěru těsně Porubanky zvítězily, když poslední možnost pro zisk bodu Veselankám nedokázala zachránit Chrenková.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 6, Viniatynská 6, Bačíková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Minárčiková 7, Adámková 5, Hrbková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/0, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 250

Romana Chrenková se postavila proti svým bývalým spoluhráčkám. Nakonec ale stála na straně poražených.