5.10.2013 otevřeno: 1554 x

Most si poveze do Norska pětibrankový náskok

První utkání proti norskému Levangeru vyšlo Mostu výborně. Do odvety si ponesou Andělé pětibrankovou výhodu.

Women´s EHF cup - 2. kolo

Most - Levanger 27:22 (14:11)

Pohár EHF - to je úplně jiný level než Challenge cup. Mostečanky se ale neztrácí ani tady. V sobotu odpoledne na své palubovce přivítaly Levanger a byly tím lepším ze soupeřů. V prvním poločase branka stíhala branku, diváci viděli pěkné individulní akce, kombinace i brejky. Oba celky se přetahovaly o minimální náskok. Ve 22. minutě i přes tvrdou obranu Norek šly české házenkářky do dvoubrankového vedení. Ve 27. minutě to po dalších dvou trefách Martinkové bylo 14:10 a výrazná korekce se Norkám před přestávkou už nepovedla. Pěknými zákroky se ve druhé půli stejně jako v první prezentovala Müllnerová, drzými střelami udržovala náskok Růčková. I tak ale dokázaly Norky využít přesilovku ve 47. minutě k mírné korekci rozdílu. Rychle si ale Mostečanky dokázaly vzít vedení zpět - Martinková v 50. minutě zvyšovala už na 23:18. Vyrovnanost mostecké lavičky umožňovala trenéru Polozovi točit sestavou, pět minut před koncem to bylo o sedm gólů (26:19)! Nejlepší norská kanonýrka reprezentační spojka Molidová sice byla mocnou palebnou silou, víc než korekce ale nedosáhla, a tak si do odvety, která se bude hrát v sobotu 12. října v Levangeru, nese Most náskok pěti tref.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 9, Beňušková 5/5, Janoušková 4, Růčková 4, Ryšánková 2
Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Argyridis, Mouttas (CYP)

Trenér Poloz v rozhovoru pro ČT sport: "Jsem spokojen s bojovností, nasazením a přístupem. Trochu mě mrzí, že jsme neproměňovali přesilové hry. Vítězství mohlo být vyšší. Udělali jsme několik chyb, nedařilo se nám pokrývat první a druhou vlnu. Musíme se připravit na větší tlak v jejich domácím prostředí. Přáli jsme si, abychom uhráli výsledek, který nám dá šanci do odvety. To se nám povedlo. Zítra si odpočineme a v pondělí se pustíme do přípravy na další utkání."

Martinková byla střeleckou oporou družstva i v zápase s Norkami. A norská obrana ji nešetřila.

Trenér Poloz norskou házenou dobře zná a utkání velmi prožíval.

Müllnerová si držela velmi dobré procento úspšných zákroků.