5.10.2013 otevřeno: 1248 x

Partizánske stále bez porážky

Kompletní páté kolo WHIL bylo dohráno v sobotu večer. Dosud neporažené Partizánske šlape na paty Mostu, Michalovce nedaly šanci Zlínu. Co se dělo na ostatních palubovkách, si přečtěte v článku.

WHIL - 5. kolo

Michalovce - Zlín 38:25 (17:14)

Michalovce byly před sobotním měřením se Zlínem jasným favoritem a tomuto předpokladu i dostály. Zlíňanky však dokázaly alespoň v prvním poločase držet s favoritem krok. Několikrát se dokonce ujaly minimálního vedení. Do kabiny si ale tříbrankový náskok přece jen nesly favoritzované Východňárky. Do Michalovců se v dresu Zlína opět podívaly Tóthová s Černou, domácím divákům se po delší pauze ukázala brankářka Gubíková. Ve 40. minutě domácí házenkářky vedly osmibrankovým rozdílem a jejich náskok narostl během poslední čtvrtiny utkání až na třináct gólů. Marčíková sice vzdorovala, na palebnou sílu Trehubové s Kovaličovou ale nestačila, a tak na vysoké třináctibrankové pořážce Zlína nic nezměnila.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 10/2, Kovaličová 9, Szöllösiová 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 6/3, Tóthová 5, Nudni 4, Hradilová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 0 - 3, rozhodčí: Budzák, Zahradník, diváků: 700

Partizánske - Slavia 30:28 (16:15)
Vyrovnané utkání v němž střelecky zazářila mladičká Jačková se odehrálo v Partizánskem. Nakonec ale právě tým Jačkové, pražská Slavia, odešel z utkání poražen. Partizánskemu se daří. Dosud nepoznalo chuť porážky a šlape na paty Mostu. V prvním poločase se oba celky střídaly ve vedení a už po první třicetiminutovce měly na své straně jednobrankový náskok Slovenky. Po změně stran si Partizánske stále udržovalo mírný náskok, když přesně mířily Košiková s Kertézsovou a nakonec utkání domácí hráčky dovedly do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košiková 8/2, Kertészová 8, Hollá 6
Nejlepší střelkyně Slavie: Jačková 9, Knedlíková 8, Jonášová 4/1
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 300

Jindřichův Hradec - Veselí n. M. 22:24 (9:13)
Utkání mezi Jindřichovým Hradcem a Veselím mělo nad očekávání vyrovnaný průběh, avšak bylo poznamenáno velkým množstvím technických chyb na obou stranách. V prvním poločase Veselanky zbudovaly pětibrankový náskok po čtyřbrankové šňůře z rukou zkušených kanonýrek. Čtyřbrankové vedení měly na svém kontě Panenky i o přestávce. Domácí házenkářky se po změně stran snažily manko umazat, v poslední minutě korigovaly na 23:24, ale poslední slovo měly zase Veselanky. Jmenovitě Tomečková pět sekund před koncem uzavřela na konečných 22:24 a Veselí slavilo vítězství.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Kohoutová 7, Eliášová 6, Matoušková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 6, Bačíková 5, Tomečková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 0, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 200

Poruba - Olomouc 29:21 (13:8)
V úvodu byly aktivnější domácí házenkářky, jejichž útočná hra vycházela ze zabezpečné obrany. Do poločasu si Poruba vytvořila pětibranková náskok, když se střelecky dobře prezentovala Hrbková s Rechtorisovou. Pak ale domácí hráčky nezachytily nástup do druhého poločasu, Hanačky se ujaly diktátu utkání a dotáhly se na rozdíl tří branek. Na obrat už jim ale nezbyly síly. Závěr utkání už pak znovu kontrolovaly domácí a vybojovaly tak velmi cenné vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7/3, Rechtorisová 7, Uhráková 4, Adámková 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/4, Kubáčková 3, Dostálová 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 180