10.10.2013 otevřeno: 1017 x

Šaľa nepustila Partizánske do čela tabulky

I čtvrtek se nesl ve znamení ženské házené. Šaľa nedala Partizánskemu možnost posunout se do čela tabulky a přichystala mu první letošní porážku. V čele tabulky WHIL stále Most.

WHIL - 6. kolo, předehrávka

Šaľa – Partizánske 35:30 (16:12)

Šaľa a Partizánske si víkendové utkání předehrály netradičně už ve čtvrtek. První poločas zápasu mezi třetím a čtvrtým celkem interligové tabulky měl rozhodnout o tom, jestli se Partizánske alespoň do víkendu posune do čela tabulky nebo ne. Šaľanky ale tuto radost Partizánskemu nedopřály. První poločas byl sice až do 17. minuty vyrovnaný (8:8), pak ale tříbranková šňůra domácích znamenala náskok Šaľy, který si domácí házenkářky udržely i do druhé půle (16:12). Do druhého poločasu vlétly Šaľanky s vervou, první desetiminutovku vyhrály 6:1 a rázem vedly o devět zásahů (22:13). Desetibrankové vedení si domácí udržovaly dalších deset minut. V závěru se sice Szokeová se Sýkorovou postaraly o výraznou korekci, i tak ale mezi celky zůstal pětibrankový rozdíl, který znamenal přesvědčivé vítězství Šaľy.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Súkenníková 8/1, Bíziková 8, Trochtová 7
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 7, Kertézsová 6, Sýkorová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 2 – 4 (přímá ČK Súlovská), rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 750