12.10.2013 otevřeno: 1558 x

Mostečanky nezaváhaly ani v odvetě proti norskému Levangeru. Slaví postup!

Do třetího kola EHF Cupu postoupily bez většího zaváhání házenkářky Mostu. Český suverén domácí soutěže minulou sobotu porazil norský Levanger 27:22, dnes přidal k této výborné bilanci ještě čtyřbrankové vítězství.

EHF cup - 2. kolo, odveta

HK Levanger – DHK Baník Most 17:21 (10:11), první utkání 22:27, celkový výsledek 39:48, postupuje Most

Přímo raketový byl vstup Mostu do odvetného střetnutí 2. kola Poháru EHF. Po třinácti minutách hry vedly české házenkářky 5:1, když norskou branku ostřelovaly střídavě Martinková s Beňuškovou. Hra se vyznačovala především bojovnými obranami obou stran. V dalších minutách Norky tažené Molidovou výrazně stahovaly manko a ve 23. minutě to bylo o jediný gól. Přetahovaná o minimální náskok pak pokračovala až do konce poločasu, v jehož závěru dokázaly házenkářky Levangeru dokonce vyrovnat na 10:10, ovšem psychologickou výhodu jednobrankového náskoku si nesly do šaten už opět hráčky Mostu.

V úvodu druhého poločasu pokračovala přetahovaná, o krok napřed byli ale stále Andělé. Ti o svém vítězství pak rozhodli v úseku hry mezi 50. a 55. minutou, kdy na trefy Martínkové, Janouškové a Vítkové nenašly Norky odpověď a rázem to bylo 16:20. Tuto ztrátu už do konce zápasu domácí házenkářky nesmazaly. Most tak na severské půdě oslavil skvělé vítězství a postup do 3. kola Poháru EHF.

Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Bezpalcová – Martinková 9, Beňušková 5, Janoušková 2, Weisenbilderová 2, Ryšánková 1, Vítková 1, Vysloužilová M. 1, Borovská, Dvořáková, Matoušková, Růčková, Šplechtová, Tomášková, Vysloužilová K.
Nejlepší střelkyně Levangeru: Eidem 4, Sobstad Molid 4, Berget 3, Loken 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2, vyloučení: 0 – 1, rozhodčí: Gudjonsson (ISL), Samuelsen (FAR), diváků: 310