12.10.2013 otevřeno: 1098 x

Olomouc i Zlín suverénní. Házenkářky Sence a Hradce nedostaly šanci

Vysokým vítězstvím domácího celku skončilo utkání v Olomouci s ve Zlíně. Za oběť moravským házenkářkám padl Senec s Jindřichovým Hradcem.

WHIL – 6. kolo

Zlín - Senec 45:21 (24:8)
Bez šance byly dnes ve Zlíně házenkářky Sence. Domácí házenkářky si se slovenským soupeřem poradily velmi přesvědčivě. Po třinácti minutách hry vedly domácí 10:3, o osm minut později byl náskok Zlína dokonce třináctibrankový (17:4). Za celý první poločas dovolily házenkářky Zlína Senečankám jen osm tref a před odchodem do šaten si vybudovaly šestnáctibrankový náskok! Ve 35. minutě to bylo o dvacet a Zlín ani pak nebyl k zastavení. Do střeleckého zápisu postupně promluvily všechny zlínské házenkářky s výjimkou brankařek, na druhé straně dokázala odpovídat jen Kodajová s Palkovou. Zlíňanky nakonec zvítězily před domácím publikem naprosto suveréně a naložily Senci pětačtyřicet gólů.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 8/2, Novotná 6, Tóthová 6
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 8/5, Palková 5/1, Štefíková 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 290

Olomouc - Jindřichův Hradec 29:13 (14:4)
Podobně jako ve Zlíně i v Olomouci mělo utkání domácí Zory proti Jihočeškám z Jindřichova Hradce naprosto jasný průběh. Domácí házenkářky diktovaly tempo a rychle si vytvořily bezpečný náskok. O přestávce to bylo o deset gólů, když Hradečanky dostaly do olomoucké sítě pouze čtyři trefy. Ve druhém poločase byly především zásluhou Krupicové o něco úspěšnější. Vedení Olomouce ale přesto narostlo ve druhé půli dokonce na patnáct branek, když Hanačky těžily především z rychlých útoků. Jindřichův Hradec v závěru zvýšil tlak, utkání ale bylo dávno rozhodnuté a skončilo přesvědčivým vítězstvím Olomouce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/6, Salašová 5, Ždánská 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 4, Krupicová 4, Jonová 2
Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 180