17.10.2013 otevřeno: 1720 x

Český pohár házenkářek zná své semifinalistky!

Ve včerejších čtvrtfinálových duelech se představila i řada hráček nominovaných na reprezentační akci, která startuje v neděli. V poháru pokračují Olomouc, Poruba, Slavia a Most.

Hostující celky potvrdily role favoritů ve včerejším čtvrtfinále Českého poháru házenkářek a postoupily mezi čtyři nejlepší celky. Semifinále je na programu ve středu 20. listopadu, o složení semifinálových dvojic budeme informovat. Největší drama bylo k vidění v Písku, kde domácí proti Olomouci vedly ještě čtvrthodiny před koncem o pět branek (20:15), nakonec však neodolaly tlaku Zory a podlehly těsně 23:24 (13:9).

Do utkání nastoupily i české reprezentantky Kristýna Salčáková a Anna Gebre Selassie, které jsou nominovány na nejbližší akci národního celku České republiky. Mladičká střední spojka Gebre Selassie ale utkání po srážce s protihráčkou nedokončila (i přesto vsítila čtyři branky). Salčáková pak střelecky táhla hostující tým, celkem se prosadila devětkrát a zaznamenala navíc čtyři branky z posledních deseti olomouckých. Hanačky dokázaly zápas zlomit v úseku od 45. do 56. minuty, kdy otočily skóre ze stavu 20:15 na 21:24.

Česká reprezentantka Kristýna Salčáková posílila olomoucký tým před touto sezónou a včera výrazně přispěla k jeho postupu
do semifinále domácího poháru. Foto: A. Wipf.

V druhém utkání na jihu Čech sice mistrovský Baník Most zvítězil přesvědčivě, ale zápas to pro něj nebyl vůbec jednoduchý. Ve 35. minutě svítilo na tabuli skóre 10:10 a až zlepšený výkon v závěrečné fázi přinesl Andělům očekávanou výhru a tedy i postup. Zcela jasný průběh pak měly zápasy ve Zlíně, kde dominovala Slavia Praha, která obhajuje triumf v Českém poháru, a ve Veselí, kde zvítězila Poruba rozdílem patnácti branek. Panenky od vysoké prohry neuchránil ani jedenáctigólový příspěvek exporubské Romany Chrenkové.