31.10.2013 otevřeno: 1277 x

Souboj mistryň pro Iuventu!

V přímém souboji dvou úřadujících mistrovských celků vyzrál slovenský na toho českého. Středeční maximálně napínavá předehrávka skončila těsným vítězstvím domácích Michalovců, které zdolaly Most 26:24 (13:12).

WHIL – 7. kolo

Michalovce - Most 26:24 (13:12)

První poločas utkání byl vyrovnaný, za kratší konec ale častěji tahaly Mostečanky. Hráčky Michalovců vedly nejvýrazněji v 10. minutě (5:2), o deset minut později už pro změnu o jednu branku vedly Severočešky (9:8). Konec poločasu vyzněl pro Iuventu a Slovenky si do kabiny odnášely jednobrankový náskok. Ten na začátku druhého poločasu navýšily na 15:12 a v průběhu druhé půle se ještě třikrát dostaly do tříbrankového vedení. Mostečanky se několikrát dokázaly dotáhnout  a za svou aktivitu byly odměněny vedením 18:19. Domácí se ale po dobře načasovaném time-outu opět zvedly a zdálo se, že si vypracovaly tentokrát rozhodující tříbrankový náskok (22:19). Jenže letos zatím stoprocentní Andělé se nechtěli vzdát a následoval jejich nápor, který šest minut před závěrem znamenal vyrovnání  po trefě Janouškové (22:22). Martinková pak dokonce poslala svou osmou trefou v zápase Most do vedení, ale ani toto nebyl poslední zvrat v napínavém utkání! Domácí Rebičová totiž vzala odpovědnost na sebe, dvěma trefami otočila na 25:24 a vítězství Michalovců pak ještě zpečetila závěrečnou trefou Horňáková.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Rebičová 8, Horňáková 5, Kiridžičová 4, Tregubovová 4/2
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Janoušková 5, Vítková 3, Růčková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 1200

Most od první prohry v sezóně neuchránilo ani osm zásahů české reprezentantky Hany Martinkové.
Foto (sezóna 2012/13): Z. Koza.