9.11.2013 otevřeno: 1649 x

Slavia má namířeno do osmifinále Challenge Cupu

Dnešní první zápas 3. kola proti švýcarskému Yellow Winterthur Pražanky suverénně zvládly a díky výhře 35:17 (18:10) mají nakročeno do jarní fáze evropských pohárů. Třemi brankami přispěla k výhře i dorostenka Kordovská! Odveta na programu rovněž v Edenu, a to zítra od 11.00 hod.

3.kolo Challenge Cup,  DHC Slavia Praha – Yellow Winterthur

Zápas v Edenu provázela velmi přátelská atmosféra, o kterou se zasloužili fanoušci obou týmů. Ze Švýcarska přijela povzbudit svoje házenkářky početná družina příznivců, která se postarala o bouřlivou atsmosféru společně s fanoušky domácího celku. A právě domácí Slavia měla perfektní nástup do utkání. Jisté zákroky Satrapové a rychlé kontry Slavistek znamenaly brzké vedení 5:1, které narostlo až na rozdíl pěti branek. Time-out hostující lavičky a hra přes pivotmanku umožnily Winterthuru dostat se alespoň částečně do hry, a tak po čtvrthodině hry svítilo na tabuly skóre 10:6 pro Slavii. V dalších minutách ovšem Slavia opět převzala otěže hry, zpřesnila defenzívu a opět těžila z rychlých útoků. Výsledkem byla osmibranková šňůra (ve 25. minutě stav 18:6) a poločasové luxusní vedení 18:10.

Trio seniorských reprezentantek ČR Knedlíková – Keclíková – Kutlvašrová (na snímku vlevo) dnes dohromady nasázelo dvacet branek. Tři zásahy ale přidala také teprve dorostenecká česká reprezentantka Kamila Kordovská!

Po přestávce se k radosti českých fanoušků obraz hry nezměnil. Červenobílý celek dále navyšoval své vedení a deset minut před koncem to bylo už o osmnáct branek (32:14)! Švýcarky ale zápas dobojovaly do posledních okamžiků a v závěru dokázaly alespoň odvrátit prohru o více než dvacet branek - přesto jsou Pražanky jednou nohou v osmifinále Challenge Cupu, které je na programu v jarní části sezóny, a do něhož je přímo nasazena ostravská Poruba.

Spokojený s dnešním výsledkem i atmosférou duelu byl pochopitelně trenér Pražanek Tomáš Hlavatý: „Pomohlo nám, že jsme měli k dispozici video ze zápasů soupeře. V samotném utkání se nám podařil vstup do první půle, dařilo se nám vytvářet dobré střelecké možnosti a ty proměňovat. Navíc jsme eliminovali útočné zbraně soupeře a díky tomu jsme si vytvořili již v první půli výrazný náskok. Mohli jsme tak prostřídat sestavu a ušetřit síly na zítřejší zápas. I do druhé půle jsme měli dobrý vstup, především prvních patnáct minut se nám povedlo, a to zejména v obranné fázi. Jsem rád, že jsme i ve druhém poločase mohli prostřídat a každá hráčka tak  přispěla k vysokému vítězství. Chci tým pochválit za dobrý kolektivní výkon a hezký herní projev. Děkuji také všem divákům za podporu a věřím, že nás přijdou povzbudit i zítra,“ konstatoval po utkání mladý slovenský kouč, který na lavičku Slavie usedl v průběhu loňské sezóny.

DHC Slavia Praha - Yellow Winterthur 35:17 (18:10)

Sestava a branky Slavie: Kudláčková, Satrapová, Sedláčková – Janoušková, Knedlíková 8, Chmelařová, Palasová, Kordovská 3, Rajnohová 2, Jonášová 2, Jačková 1, Kutlvašrová 5, Selucká 3, Jedličková 2, Keclíková 7/5, Stellnerová 2
Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Wenninger, Vranes (AUT), diváci: 350

Zápis z utkání naleznete ZDE

Zítřejší odvetný zápas 3. kola Challenge Cupu je na programu opět v Edenu od 11.00 hod. a oficiálně v něm budou v roli domácího týmu Švýcarky.