9.11.2013 otevřeno: 1778 x

Kvůli nevydařenému začátku utkání vezou Mostečanky z Rumunska do odvety sedmibrankové manko

Jakoby v prvních minutách strach z tvrdých Rumunek svázel Černým Andělům křídla. Sedmibrankovou ztrátu z úvodu utkání už nesmazali až do konce a před domácím publikem se pak budou snažit o splnění velmi těžkého úkolu - dosažení osmibrankového vítězství.

EHF Cup - 3. kolo

H. C. Zalau - DHK Baník Most 28:21 (17:9)

Vstup do utkání se v Rumunsku českému celku vůbec nevydařil. Už po pěti minutách hry prohrávaly Mostečanky tříbrankovým rozdílem, tvrdá obrana domácích Rumunek je nepouštěla k úspěšnému zakončení. Potom si sice Severočešky našly cestu do branky domácího družstva, i tak ale jejich ztráta stále narůstala a po dvaadvaceti minutách hry to bylo o sedm (14:7 pro Zalau). O přestávce svítilo na ukazateli skóre 17:9, což rozhodně nebyl výsledek, s nímž by odjížděly Mostečanky přes půlku Evropy domů spokojené.

Bouřlivá atmosféra v rumunské hale.

Ani po přestávce se ale Andělům nedařilo manko stahovat. Druhá půle byla vyrovnaná, ovšem náskok Rumunek z prvního poločasu byl příliš vysoký. Deset minut před koncem stále ztrácely Mostečanky na soupeře devět gólů (27:18). Do konce zápasu se jim ještě podařilo ztrátu zkorigovat. Do odvety nic méně budou vstupovat se sedmibrankovým mankem.

Dušan Poloz, trenér Mostu: "My jsme do utkání vstoupili velmi bojázlivě, mám pocit, že jsme se soupeře zalekli. Nebyla tam herní pohoda, nebyla tam dynamika, nebyla tam rychlost. Hra byla opatrná, holky jakoby se bály. Za stavu 0:3 jsem měl první time-out, pak jsme prohrávali ještě 0:5. Dalších čtyřicet minut už jsme ale prohráli jen o dvě branky! A to i odpovídalo poměru sil na hřišti. Vyloženě nám utekl úvod zápasu. Ale ne netakticky, ale právě kvůli té bojázlivosti. Od 20. minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem na hřišti. Ještě nám uškodily tři vyloučení v prvním poločase, ale pak už byla hra až do konce opravdu vyrovnaná. Pokud my u nás vletíme do utkání a věříme, že Zalau k nám přijede s respektem, tak věříme, že tam šance na postup pořád je. Jeli jsme do Rumunska pro výsledek, který by nám v odvetě dával šanci. Tento nám dává šanci sice menší, ale alespoň nějakou. Já bych byl spokojený s porážkou do pěti branek. Tím, že je to o sedm, to bude velmi těžké, Zalau je zkušený celek, hraje v útoku dlouho, dohrává do vyložených šancí, do pivota. Bude to těžké. Ale věříme, že doma jsme silní, doma neprohráváme a věříme, že to uhájíme i tentokrát."

Nejlepší střelkyně Zalau: Pera 8, Constantinescu 5, Ciuciulete 4, Trif 4
Sestava a branky Mostu: Martinková 7, Janoušková 6, Vítková 2, Vysloužilová M. 2, Weisenbilderová 2, Borovská 1, Růčková 1, Beňušková, Bezpalcová, Dvořáková, Matoušková, Müllnerová, Ryšánková, Tomášková, Vaňková, Vysloužilová K.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 0/0, vyloučení: 1 – 5, diváků: 800

Martinková sice dnes nastřílela sedm branek, z výsledku ale byla zklamaná stejně jako zbytek týmu.