9.11.2013 otevřeno: 943 x

Písek i Jindřichův Hradec stále bez bodu

Dva jihočeské celky se v sobotu v podvečer utkaly se slovenskými favority a oba shodně svému soupeři podlehly vysokým rozdílem. Písek i Jindřichův Hradec tak stále okupují dno tabulky bez jediného bodu na svém kontě.

WHIL – 8. kolo

Písek – Partizánske 22:31 (10:12)
Souboj dvou P, souboj posledního celku s týmem šlapajícím na paty absolutní špičce tabulky – ten se odehrával v sobotu odpoledne v písecké Obloukovce. V letošní sezóně výrazně oslabené Jihočešky už nutně potřebují body, zatím sbírají jen nepříjemně vysoké porážky. Mladý tým se ale nevzdává a zabojoval i proti házenkářkám Partizánskeho. Těm se ale v letošní sezóně zatím velmi daří, prohrály zatím jen dvakrát. Dlouho udržely házenkářky Písku se soupeřkami krok, v prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, až těsně před přestávkou si Slovenky vytvořily dvoubrankový náskok. Kertézsová však po přestávce ještě zvýšila kadenci, přidaly se k ní spoluhráčky, i přesto ale bojovné Písečanky nedovolily Partizánskemu odskočit, naopak ve 38. minutě korigovaly na rozdíl gólu (14:15), vzápětí ale Hollá s Blažekovou přidaly tři střely v řadě a rázem to bylo o čtyři. Domácí házenkářky ale stále neskládaly zbraně, ovšem na začátku poslední čtvrtiny utkání prohrávaly už vysoko, devítibrankovým rozdílem (14:23). Až do konce zápasu se už Písku nepodařilo přiblížit se soupeři víc než na vzdálenost sedmi tref a přes kulatou třicítku na straně Partizánskeho nakonec překulila skóre dvěma trefami v posledních vteřinách zápasu Michnová, která tak zpečetila vysokou výhru Partizánskeho 31:22.

Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 6, Malá 4/1, Součková 4/1
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 13, Michnová 8/1, Hollá 3, Blaženková 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 80

Šaľa – Jindřichův Hradec 36:13 (20:7)
Ve stejné pozici jako Písek byl před svým sobotním střetnutím i tým Jindřichova Hradce. I toto jihočeské družstvo stále čeká na své první body. A i ono nastoupilo proti celku ze špičky tabulky. A stejně jako Písek, i Jindřichův Hradec se v osmém interligovém kole dočkal nakonec od favorita vysoké porážky. Hned po prvních pěti minutách hry prohrávaly Jihočešky v Šaľe 1:4, po sedmnácti minutách už 4:12. Víc než jednou se v prvním poločase v dresu hostujícího celku dokázala trefit jen Krupicová s Eliášovou. Rozdílem třinácti gólů prohrávaly házenkářky z Hradce od 27. minuty a ve druhém poločase jejich manko ještě rovnoměrně navyšovaly prakticky všechny střelkyně slovenského týmu. O dvacet to bylo ve 49. minutě a i posledních pět minut zápasu ovládla Šaľa. Utkání nakonec skončilo za stavu 36:13 a Jindřichův Hradec je tak i po osmi soutěžních kolech stále bez bodu.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Súkenníková 8, Bíziková 5/1, Pócsiková 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 5, Krupicová 3/1, Matoušková 2
Sedmimetrové hody: 5/2 - 1/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Cipov, Vydra, diváků: 500