10.11.2013 otevřeno: 1278 x

Slavia úspěšná i v odvetě a jde dál!

V dnešní dopolední odvetě hrané v pražském Edenu měla Slavia formálně úlohu hostujícího týmu, ale stejně jako včera nenechala nic náhodě, zvítězila o pět branek a s přehledem postoupila mezi posledních šestnáct týmů letošního ročníku Challenge Cupu!

Házenkářky Slavie čekaly dlouhých pět let na atmosféru pohárové Evropy, ale díky dvěma víkendovým kolektivním výkonům proti švýcarskému Winterthuru si tuto atmosféru budou moci vychutnat i v jarní části sezóny 2013/14! Postup do osmifinálové fáze Challenge Cupu dnes slavily po odvetě, v níž potvrzovaly osmnáctibrankový náskok ze včerejšího zápasu. Švýcarky se tentokrát v úvodu držely více než v prvním vzájemném střetnutí, ale ani jednou nešly do vedení. Zlomovým se ukázal tentokrát konec první půle. Time-out, který si vzal ve 24. minutě za stavu 11:8 (oficiálně dle zápisu 8:11, neboť Slavia byla v tom utkání formálně hostujícím týmem) kouč Tomáš Hlavatý, odstartoval nápor Slavistek, a ty zbylé minuty poločasu využily k navýšení náskoku na 18:9!

V 33. minutě to bylo po sedmičce Rajnohové o deset branek, ale náskok Pražanek už dále nenarůstal. Soupeřky z něj naopak až do konce duelu ukrajovaly a pět minut před koncem snížila klíčová hráčka švýcarského týmu Jugovičová na rozdíl pěti branek (22:27). Zápas také pětibrankovým rozdílem skončil a Slavia tak postoupila suverénně do dalšího kola Challenge Cupu, když Yellow Winterthur přehrála v obou duelech při celkovém skóre 65:42! V osmifinále Challenge Cupu bude mít česká házená dva zástupce - vedle Pražanek také ostravskou Porubu. Letošní ročník tak z tohoto pohledu navazuje na dva uplynulé, kdy se v osmifinálové fázi Challenge Cupu současně představily dva české kluby, konkrétně Sokol Písek a Baník Most.

Komentář Tomáše Hlavatého, trenéra DHC Slavia Praha: "Po vysokém vítězství z prvního utkání jsme dnešní zápas využili především k tomu, abychom si vyzkoušeli více variant obranných systémů. I tak jsme si dokázali v první půli vypracovat výraznější vedení. Ve druhém poločase pak dostaly příležitost všechny naše hráčky a mohly si tak užít atmosféru evropského poháru. Potvrdili jsme roli favorita, těšíme se z postupu a děkuji za to celému družstvu."

Yellow Winterthur - DHC Slavia Praha 30:25 (18:9)
Sestava a branky Slavie: Kudláčková, Satrapová, Sedláčková – Janoušková 1, Chmelařová 1, Rezlerová 1, Kordovská 1, Rajnohová 5, Jonášová 1, Jačková 1, Kutlvašrová 2, Selucká 5, Jedličková 2, Keclíková 4, Stellnerová 2, Vélová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Wenninger, Vranes (AUT), diváci: 250

Zápis z utkání naleznete ZDE

Celkově série: DHC Slavia Praha - Yellow Winterthur 2:0, 65:42, postup DHC Slavia Praha!