10.11.2013 otevřeno: 1306 x

Tóthová se trefila proti Porubě sedmnáctkrát, na body to nestačilo

Dramatické utkání se odehrávalo v neděli k večeru ve Zlíně. Domácí házenkářky měly utkání rozehrané na vítězství, nakonec nevybojovaly ani bod.

WHIL - 8. kolo

Zlín - Poruba 28:29 (14:11)
V neděli v podvečer sledovali diváci ve zlínské hale velmi vyrovnané utkání. Po rozpačitém začátku se domácí házenkářky ujaly vedení a dlouho si udržovaly alespoň těsné vedení. Nejvýrazněji se na tom podílela slovenská reprezentantka Tóthová, která se v utkání s Porubou blýskla hned sedmnácti trefami! I její zásluhou vedl Zlín o poločase o tři branky 14:11. Ve druhé půli se hostující házenkářky začaly kolem pětačtyřicáté minuty na soupeřky dotahovat, Poruba dokázala využít přesilovou hru a přiblížila se na rozdíl branky. V 53. minutě se o vyrovnání nakonec postarala Hrbková. Její celek byl nakonec i tím, kdo lépe zvládl velmi vypjatý a nervózní závěr. Rozhodující branku vstítila po chybě Poruby opět Hrbková a i druhý bod pak lapením vyložené příležitosti Zlína zachránila Porubě v poslední vteřině Roháčková (28:29). Z utkání, z něhož by si Zlín určitě zasloužil alespoň bod tak odchází domácí poraženy.

Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 17/6, Nudni 2, Š. Marčíková 2, Z. Marčíková 2, Handlová 2, 2, Budayová 2
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8/3, Poznarová 6/3, Adámková 5, Mýlková 5
Sedmimetrové hody: 6/6 - 7/6, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 290