16.11.2013 otevřeno: 913 x

Hradec i Písek i po devátém kole bez bodů

Všichni papíroví favorité dokázali v sobotu v podvečer dostát předpokladům a nad svými slabšími soupeři přesvědčivě zvítězili. Bez jediného bodu na kontě tak stále zůstávají oba jihočeské celky. Naopak Slavia sbírá body jako na běžícím páse.

WHIL - 9. kolo

Olomouc – Slavia 25:39 (14:18)
Hanačky udržely s favorizovanými Pražankami krok jen v prvním poločase do stavu 10:10. Ve 20. minutě tak házenkářky Slavie začaly budovat svůj náskok, nejvíce soupeřkám odskočily pětibrankovou šňůrou mezi 24. a 27. minutou zásluhou Keclíkové, Selucké a Kutlvašrové (12:18). Před poločasem ještě Olomoučanky ztrátu korigovaly, ve druhém poločase si ale Slavistky brzy vzaly náskok zpět a až do 50. minuty se držely v sedmibrankovém odstupu. Své vítězství pak zpečetily hostující házenkářky v poslední desetiminutovce, kterou vyhrály poměrem 10:2! Střelecký prapor v tomto úseku hry na straně domácích pozvedala jen Kubáčková, a tak utkání nakonec skončilo možná až příliš krutou porážkou olomoucké Zory 25:39.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 4/2, Dostálová 4, Severová 4, Salašová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Jačková 7/1, Keclíková 6/2, Selucká 6
Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 220

Poruba - Písek 28:16 (13:8)
Zápas měly od začátku v rukou domácí házenkářky Poruby, které rozhodně nehodlaly zaváhat v souboji s dosud posledním Pískem. Už ve 13. minutě vedly domácí házenkářky už 8:2! Výkon domácích házenkářek ale nebyl stoprocentní, a tak poločasové skóre ukazovalo pro Písek poměrně přijatelnou pětibrankovou ztrátu. Mladé Jihočešky bojovaly, střelecky se snažily hlavně Malá s Kutlvašrovou, ani v součtu ale nenastřílely tolik branek jako střelecká hvězda Poruby Hrbková. Ve druhém poločase Porubanky nepřipustily jakékoliv zdramatizování průběhu zápasu a přesvědčivě kráčely za vítězstvím. V souboji dvou „P“ tak nakonec Poruba zvítězila nad Pískem vysoko o dvanáct gólů.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10/3, Poznárová 5/1, Adámková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 4, Kutlvašrová J. 4/1
Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 180

Jindřichův Hradec - Zlín 21:23 (9:16)
První letošní body ale nedokázaly vybojovat ani házenkářky Jindřichova Hradce, kterým tak stále na jejich řádku tabulky svítí nula stejně jako hráčkám Písku. Přibližně do 18. minuty zápasu byla hra vyrovnaná (6:7), poslední desetiminutovku první půle ale ovládly házenkářky Zlína, které z rukou Tóthové, Brzóskové a Kamenářové pětibrankovou šňůrou zajistily svému týmu sedmibrankové poločasové vedení. Vývoj utkání ve druhém poločase byl střelecky poměrně zajímavý. Oba celky se vystřídaly ve shodně šestibrankových šňůrách (9:16, 15:16, 15:22, 20:22). Do poslední pětiminutovky si Zlíňanky nesly dvoubrankový náskok, které i přes snahu Kohoutové uhlídaly a domů si odvezly oba body z tohoto zápasu.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 5, Eliášová 5, Matoušková 4/1
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 6/1, Brzósková 5, Hradilová 3
Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 150