16.11.2013 otevřeno: 2429 x

Most po sedmimetrových hodech postoupil do osmifinále poháru EHF!

Obrovské drama se šťastným koncem sledovala v sobotu večer mostecká hala. Černí andělé nakonec po úspěšné sérii sedmimetrových hodů postoupili do osmifinále poháru EHF! PŘIDÁNA FOTOGALERIE.

Pohár EHF - 3. kolo

DHK Baník Most – HC Zalau 28:21 (17:7), FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE

V sobotu v netradičním čase ve 20.10 byla v Mostě na programu evropská házená. Mostečanky přivítaly v odvetném utkání na vlastní nedobyté palubovce rumunské Zalau a do utkání vstupovaly se sedmibrankovou ztrátou z prvního utkání. Skóre otevřela Vítková, pak se ale zase dostalo do vedení Zalau (2:3). Ovšem Rumunkám se ani ve druhém zápase nedařilo uhlídat Martinkovou. V 10. minutě šly házenkářky Mostu poprvé do dvoubrankového vedení, když dokázaly využít přesilovou hru. Martina Vysloužilová pak vzápětí poslala Most do tříbrankového vedení (6:3) a Zalau měnilo brankářky. Splnění snu o postupu do dalšího kola se Mostečanky dokázaly poprvé přiblížit už v 18. minutě, kdy vedly Severočešky o sedm branek 11:4 a v součtu obou utkání tak bylo vyrovnáno (32:32). Domácí házenkářky eliminovaly rumunské spojky, brankářka Müllnerová si poradila i s několika brejky Zalau. O přestávce tak skóre ukazovalo pro domácí velmi nadějný průběžný stav 17:7!

V prvním poločase se házenkářkám Mostu dařilo, na co sáhly.

Foto Alex Wipf

Rumunky začaly ale ve druhém poločase hrát v útočné fázi rychleji, začaly víc střílet a našly recept na mosteckou obranu. Jedenáctibrankový náskok Mostu z úvodu druhé půle (18:7) za využité přesilovky Zalau stáhlo na osm branek (21:13). Druhý poločas byl na straně Rumunek brankově mnohem bohatší, ve 46. minutě to bylo „jen“ o sedm gólů (23:16) a v 50. minutě to bylo dokonce jen o tři! Mostečanky tak přišly o svůj suverénní náskok, ovšem dokázaly se ještě zvednout. Vzala to na sebe Růčková, která důležitými brankami pomohla Mostu vrátit se do hry, ovšem při proměňování té poslední úspěšná nebyla, a tak utkání skončilo za stavu 28:21. V celkovém součtu to tak bylo vyrovnaných 49:49 a o postupujícím rozhodovaly sedmimetrové hody.

Utkání skončilo nerozhodně. O postupujícím rozhodovaly sedmimetrové hody. Takt vypadala Lavička Mostu při posledním sedmimetrovém hodu Rumunek.

A po úspěšném zákroku domácí brankářky M¨llnerové.

Foto Alex Wipf.

Až do čtvrtých pokusů byly oba celky stoprocentní. V tom pátém si ale s rumunskou střelou poradila Müllnerová a dala tak svému celku možnost rozhodnout. K poslední střele se připravila nejzkušenější mostecká kanonýrka Vítková. A nemýlila se! Mostecká hala vybuchla nadšením a oslavy nebraly konce. Po těsné porážce naopak odcházely z palubovky s obrovským zklamáním házenkářky rumunského Zalau.

Hrdinka utkání Petra Vítková a její závěrečný sedmimetrový hod, který spolu se zákrokem Müllnerové poslal Most do osmifinále Poháru EHF.

Do osmifinále poháru EHF se tak po sedmimetrových hodech probojoval celek Mostu.

Gratulujeme!

Sestava a branky Mostu: Martinková 8, Beňušková 7, Janoušková 4, Weisenbilderová 4, Růčková 3, Vítková 3, Vysloužilová M. 3, Borovská 1, Bezpalcová, Dvořáková, Matoušková, Mullnerová, Ryšánková, Tamášková, Vaňková, Vysloužilová K.
Nejlepší střelkyně Zalau: Constantinescu 7, Pera 6, Badita 3
Sedmimetrové hody: 7/7 – 13/10, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kiyashko, Kiselev (RUS), diváků: 1250

Obrovské zklamání neúspěšné rumunské exekutorky posledního sedmimetrového hodu...