17.11.2013 otevřeno: 963 x

Po vyrovnaném zápase veze Šaľa z Veselí oba body

Interligový víkend uzavřelo v neděli večer utkání mezi Veselím a Šaľou. Vyrovnaný zápas skončil po výpadku Veselí na začátku druhého poločasu vítězstvím Slovenek.

WHIL - 9. kolo

Veselí n. M. – Šaľa 20:24 (8:10)
Vyrovnané a dramatické utkání se odehrálo na Slovácku. Lépe začaly hostující házenkářky ze Šaľy, brzy vedly 5:1. Záhy ale domácí hráčky vyrovnaly, i přesto si ale do poločasu vypracovaly Šaľanky dvoubrankový náskok. Veselí se nevydařil úvod druhého poločasu. Duslo soupeřkám odskočilo na 15:10 a Veselanky se těžko vracely do hry. Posléze přece jen dokázaly snížit ztrátu na 15:17, víc ale nedokázaly utkání zdramatizovat. Demajová upravila v 51. minutě na 20:15 a pomohla tak hostujícímu celku dovézt utkání k přesvědčivému vítězství.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 8/1, Viniatinská 4, Vinklárková 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Trochtová 6, Demajová 6/1
Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/3, vyloučení: 5 (ČK Hvostaľová) – 5, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 250

Olesandra Krebssová strážící branku Šaľy měla nemalý podíl na nedělním vítězství jejího celku.