19.11.2013 otevřeno: 1785 x

Známe finalisty Českého poháru. O první trofej sezony se porve Most s Porubou

Andělé zažívají další ze svých hvězdných týdnů. Po postupu v Poháru EHF vybojovali v souboji se Slavií hned v úterý postup další. Ve finále Českého poháru se poperou o první domácí trofej tohoto soutěžního ročníku s celkem Poruby. Hanačky totiž neuhlídaly Hrbkovou a ta čtrnácti trefami poslala do finále Porubu.

Český pohár žen - semifinále

Olomouc – Poruba 22:26 (10:9)
Prvním finalistou letošního ročníku Českého poháru je celek Poruby. Ten v úterý v podvečer zdolal tým Olomouce čtyřbrankovým rozdílem. Přitom první poločas měly lépe rozehrané domácí házenkářky. V úvodní třicetiminutovce stovka diváků viděla jen málo branek, k jejich radosti ale ztrátu stále dotahovaly hostující hráčky. Druhý poločas byl na branky mnohem bohatší a hned v jeho úvodu se do vedení dostaly Sokolky (12:14). Ty si pak stále udržovaly dvou až tříbrankový náskok, který stále přiživovala především Hrbková, autorka čtrnácti branek v zápase! Na šest branek rozdílu odskočily Porubanky Zoře až v samotném závěru (50. minuta), kdy Poruba přispěchala se čtyřbrankovou šňůrou a Olomouc už na to nenašla odpověď. Těsně před branami finále se tak se soutěží rozloučily Hanačky.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 4/1, Salčáková 4/1, Severová 3, Berová 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 14/3, Rechtorisová 3, Uhráková 2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 100

Most – Slavia 34:29 (17:11)
Mostečanky jedou na vítězné vlně a bylo to znát i v mostecké hale, do které si i v úterý večer našlo cestu více než osm set diváků! Po sobotní výhře nad rumunským Zalau dokázaly Severočešky přehrát i letošního největšího domácího rivala – celek Slavie a na jeho úkor tak poskočit do finále Českého poháru. Na domácích sice v úvodu zápasu jakoby se projevila únava z náročného víkendu, naopak Slavistky vstoupily do utkání s velkým nasazením a po třinácti minutách hry vedly 6:4, potom ale Černí andělé přiložili pod kotel, ve 21. minutě vedli 11:7 a pět minut před přestávkou 15:9. I do šaten si pak domácí házenkářky nesly pohodlný šestibrankový náskok. Ve druhém poločase se sice ve 39. minutě podařilo Slavistkám Knedlíkové a Keclíkové zkorigovat manko na pouhé dvě branky (21:19), domácí se ale několika rychlými brankami zase vrátily do hry a až do konce zápasu pak hlídaly čtyř až šestibrankové vedení. S Porubou se tak házenkářky Mostu utkají 29. prosince před kamerami ČT o cennou trofej!

Nejlepší střelkyně Mostu: Borovská 7, Beňušková 6, Martinková 5, Janoušková 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7, Keclíková 6, Knedlíková 4
Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 825

Finalistkami letošního ročníku Českého poháru žen jsou házenkářky Poruby a Mostu.