Na čele tabulky přezimuje Most

Interligové házenkářky mají až do nového roku hotovo. Dvěma dohrávkami a jednou jarní předehrávkou byl uzavřen v pátek interligový rok 2013.

9. kolo - dohrávka

Partizánske – Michalovce 26:26 (12:11)
Kvalitní a dramatická podívaná čekala více než šest set fanoušků házené, kteří si našli cestu do haly v Partizánskem. Utkání bylo po celou dobu absolutně vyrovnané, na straně domácích bodovala v první půli hlavně Michnová s Hollou a Sčastnou, odpovídala jim v dresu Michalovců Szöllösiová, Rebičová a Trehubová. O přestávce to bylo jen o branku, ovšem ve 38. minutě vedlo Partizánske nad slovenským suverénem o čtyři trefy (17:13). Ve 45. minutě ale zkušené Východňárky vyrovnaly na 18:18 a poslední čtvrtina byla dramatická. Poslední minutu načínaly oba celky za stavu 25:25. Devatenáct vteřin před koncem brala time lavička Michalovců, tým dobře připravil zakončení a vypadalo to, že oslaví těsnou výhru (25:26), sedm vteřin před koncem ale time vybral i trenér Olšavský, družstvo dobře nachystalo střelu pro Kertézsovou, závěrečný tak hvizd nakonec zazněl za vyrovnaného stavu 26:26 a o body se celky rozdělily zaslouženě rovným dílem.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 10/1, Kertézsová 5, Szökeová 2, Sčastná 2, Blažeková 2, Hollá 2, Sýkorová 2
Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 9, Rebičová 8, Szöllösiová 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 650

Bod Partizánskemu zajistila Kertézsová.

Foto

Utkání mezi Michalovcemi a Partizánskym bylo vypjaté do posledních vteřin.

8. kolo – dohrávka

Most – Olomouc 34:16 (16:6)
Rozdílem třídy porazily Mostečanky soupeřky z Olomouce. Rozhodující náskok si Severočešky vytvořily mezi 12. a 26. minutou, kdy odskočily soupeřkám šňůrou devíti branek na rozdíl deseti gólů (13:3) a až do přestávky už ho Hanačky tažené Růžičkovou nedotáhly. Celkově jim Andělé nedovolili víc než šestnáct tref. Poslední kapkou pak bylo devět zásahů Mostečanek mezi 46. a 58. minutou. To už to bylo o devatenáct. Výraznější korekce Zora nedosáhla a Most slavil vysoké vítězství. To mu zajistilo přezimování na čelní příčce tabulky.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 8//2, Vysloužilová 4, Ryšánková 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/2, Severová 3, Salašová 2, Berová 2
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/4, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 825

14. kolo – předehrávka

Jindřichův Hradec – Poruba 22:32 (10:14)
Rozdílem deseti gólů přehrály Sokolky z Poruby házenkářky Jindřichova Hradce v předehrávce jarního utkání 14. kola WHIL. Dlouho držely Jihočešky s favoritem utkání krok. Oba celky dokázaly vzájemně využívat soupeřových chyb. Výraznější než jednobrankové vedení začaly Porubanky budovat od 16. minuty a do konce poločasu dělily soupeře čtyři branky. O svém vítězství pak rozhodly hostující házenkářky úspěšným nástupem do druhé půle, když třetí čtvrtinu zápasu vyhrály poměrem 8:3 a nechaly Jindřichohradečanky o devět branek za sebou. V dalších pěti minutách šestibrankovou šňůrou Adámková s Révajovou zvýšily náskok Poruby na třináct tref (15:28). Jihočešky ještě v závěru zabojovaly o korekci, nepřiblížily se ale víc než na rozdíl deseti gólů a přes vánoční pauzu tak na jejich kontě bude stále svítit nepříjemná nula.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Eliášová 7, Markesová 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 8, Rechtorisová 3, Revajová 3, Mýlková 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 120