29.12.2013 otevřeno: 1482 x

Poruba ani napodruhé trofej nezískala. Český pohár ovlády Mostečanky

I když do utkání vstupovaly Mostečanky s respektem vůči posílenému soupeři, nakonec dokázaly přestvědčivě zvítězit a přidat na své konto další trofej. Jednu z mála, která jim zatím ve vitríně chyběla.

Český pohár žen - finále

Poruba – Most 18:27 (7:13)
Vstup do zápasu byl na obou stranách lehce poznamenaný vánoční přestávkou. Možná i díky nedávné mezinárodní přípravě lépe do utkání vstoupily Mostečanky, jehož střelkyně se během úvodních minut postaraly o vedení 5:1. Mohly se opírat výbornou obranu, kterou vzadu jistila výborně chytající Müllnerová. První branku proměnily domácí házenkářky až ve 4. Minutě a to ještě ze sedmimetrového hodu. Řada střeleckých šancí na obou stranách zůstala neproměněna, i tak ale vedení Mostu narůstalo až na poločasových 7:13, když se krátce v 17. minutě podařilo Porubě korigovat na 5:7.

Hrbková byla jediná, kdo našel na obranu Mostu recept.

Na straně Andělů do střeleckého zápisu promluvila řada hráček, mezi Sokolkami se výrazněji střelecky dařilo jen Hrbkové (9 branek v zápase). Vedení hostujícího celku narůstalo i ve druhé půli. Ve 40. minutě to bylo už o deset (8:18). Po time-outu změnila Poruba obranu na systém 1:5. Ani následující vyloučení na obou stranách se na vývoji skóre výrazněji nepodepsalo. Neprostupná obrana Mostu a výborná Müllnerová držela svůj tým, i když se střelecky hra v závěru trochu vyrovnala. Uutkání skončilo přesvědčivým vítězstvím Mostu poměrem 27:18.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9/4, Šviráková 3/2
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 5, Janoušková 4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 0/0, vyloučení: 2:1, rozhodčí: Horáček, Novotný