3.1.2014 otevřeno: 932 x

Rok 2014 začal vítězně pro Šaľu

Nový rok je tady a s ním pokračování nejvyšší ženské soutěže. Ze vzájemného měření mezi Šaľou a Olomoucí před televizními kamerami vyšel lépe slovenský celek. Hanačky porazil desetibrankovým rozdílem.

WHIL – 10. kolo

Šaľa – Olomouc 24:14 (10:5)
Interligový rok zahájily házenkářky Šaľy a Olomouce. Vítězně ale začal rok 2014 pro hráčky Slovanu. Se soupeřkami z Hané si poradily naprosto jednoznačně. Své vedení začaly budovat v 5. minutě. Olomoučanky ale dobře bránily, a tak se víc než jednou dokázaly v prvním poločasu prosadit jen Szarková se Súkenníkovou. I přesto domácí házenkářky vedly o poločase 10:5. Začátek druhé půle jim pak vyšel skvěle, když už ve 42. minutě vedly desetibrankovým rozdílem 17:7, čehož dosáhly i díky skvělým zákrokům brankářky Krebsové. Huráňová s Kubáčkovou vzdorovaly jen marně. Zoře se nepodařilo výraznou ztrátu zkorigovat, Šaľanky tažené Szarkovou si dokázaly udržovat bezpečný deseti až jedenáctibrankový odstup. Na konci utkání tak slavily Slovenky vítězný vstup do nového roku.

Nejlepší střelkyně Šaľy: S. Szarková 6/2, Pócsíková 4, Bujnochová a Súkenníková po 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 4/1, Huráňová 3/1, Dostálová 2

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/2, vyloučení: 7 - 8, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 900