4.1.2014 otevřeno: 2030 x

Poruba potrápila Michalovce, šlágr kola pro Most

Desáté kolo WHIL už zná své výsledky. Hned ve třech halách sledovaly stovky diváků napínavá utkání s téměř remízovými výsledky. Kdo nakonec dosáhl na vítězství?

WHIL - 10. kolo

Zlín – Veselí n. M. 23:20 (10:12)

Dva rozdílné poločasy odehrály v dramatickém derby domácí házenkářky Zlína. Nakonec se ale právě ony radovaly z vítězství a prvních letošních bodů. V prvním poločase sice v úvodní patnáctiminutovce vedly (6:4), pak se však ujaly vedení Panenky, které obrátily stav utkání ve svůj prospěch a do šaten si nesly dvoubrankový náskok. Ve druhé půli se ale domácí tým tažený zkušenou Tóthovou dokázal semknout - dvěma rychlými zásahy hned po návratu ze šaten Marčíková vyrovnala. V 50. minutě šly Veselanky opět do dvoubrankového vedení, ovšem domácí házenkářky dokázaly skóre opět otočit. Pět minut před koncem měly na svém kontě o dva zásahy více právě domácí hráčky a tento náskok si už udržovaly, V závěru Tóthová zvedla vedení Zlína na 23:19, na což už Panenky zareagovaly pouze úspěšnou sedmičkou, která však na konečném vítězství Zlína nic nezměnila.

Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 8, Marčíková Š. 7/3, Brzósková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 4/2, Bačíková 4, Fleková 3, Šustková 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 650

Bojovné utkání před mimořádnou diváckou kulisou odehrál Zlín proti Veselským Panenkám. A slavil vítězství.

Foto Jaroslav Kolísek

Michalovce - Poruba 28:27 (12:16)

Slovenský suverén zdaleka nebyl tak suverénní jako v uplynulých sezónách. Michalovečanky pokračovaly v ne zcela přesvědčivých výkonech z podzimu i v prvním utkání roku 2014, kdy na domácí palubovce přivítaly Porubu. Ta byla především v prvním poločase jasně lepším týmem na hřišti – Hrbková, Minarčíková a Rechtorisová se činily a o poločase tak skóre ukazovalo na straně Poruby o čtyři góly vyšší hodnotu než na straně Východňárek. V druhém poločase ale domácí házenkářky přitvrdily a hra směřovala do infarktového závěru. Michalovce překulily minimální vedení na svou stranu, ještě dvě minuty před koncem to bylo o jedinou trefu. S nejdůležitější brankou pak ale přispěchala Tregubová, pokus Porubanek skončil na brankářce Medveďové a zásah Rechtorisové šestnáct vteřin před koncem už stačil jen na snížení dvoubrankové ztráty na konečný bolestivý jednobrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 9/1, Rebičová 8, Kiridžičová 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7/2, Minarčíková 6, Rechtorisová
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 900

Most – Slavia 20:19 (11:9)
Snad ještě dramatičtější podívanou sledovala klasicky naplněná haly v Mostě. Domácí Anděly přijely vyzvat házenkářky Slavie, domů však ambiciózní Pražanky odjely nakonec bez bodů. Odehranému utkání by však snad lépe slušela remíza. Vyrovnaná první třicetiminutovka skončila minimálním vedením Severočešek, v té druhé se však dlouho lépe dařilo hostujícímu celku. Knedlíková i v tomto utkání potvrdila skvělou formu, kterou se prezentovala na světovém šampionátu a mezi 37. a 50. minutou udržovala Slavii ve dvoubrankovém vedení. V závěru ale domácí házenkářky přece jen ukázaly, že jejich pozice v tabulce není dílem občasných náhod nebo sportovního štěstí. Vyrovnání Andělům zařídila Růčková, do vedení je poslala Martinková a po vyrovnání z ruky Slavistky Chmelařové nakonec dva vítězné body zajistila Mostu další trefou Růčková. Most tak potvrdil své místo na čele interligové tabulky a pokračuje ve vítězném tažení soutěžním ročníkem.

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 7, Martinková 4, Vítková 3, Janoušková 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 5, Keclíková 4, Selucká 3, Rajnohová 3
Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 890

Jindřichův Hradec - Písek 22:19 (10:10)

O první body do tabulky se utkali dva outsideři tohoto ročníku – Jindřichův Hradec a Písek. V prvním poločase měli k těmto důležitým bodům lépe nakročeno házenkářky Písku, které ve 20. minutě vedly 9:6. Hráčky obou týmů se rvaly o každý míč, po bodech toužily oba celky stejně, a tak poločasové skóre bylo 10:10. V polovině druhé třicetiminutovky domácí přiložily pod kotlem a začaly budovat náskok (17:15). Čtyři minuty před koncem vedly o tři třefy (21:18) a hostující hráčky už nenašly dost sil, aby utkání vyrovnaly. Hradečanky tak po vítězství 22:19 umazaly nepříjemnou nulu na svém kontě a zanechaly tak Písek na dně tabulky.

Nejlepší střelkyně j. Hradce: Krupicová 9/4, Kohoutová 5, Eliášová 2, Jonová 2
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 7/1, Bubeníková 3, J. Kutlvašrová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 690

Střelkyně Vinyatynská, autorka dvou tref Panenek, při průchodu zlínskou obranou.