9.1.2014 otevřeno: 1163 x

V předehrávce vítězství Šaľy

Slavia ani druhé utkání v tomto kalendářním roce nedotáhla do vítězného konce. V předehrávce 11. kola podlehly Pražanky Šaľe.

WHIL - 11. kolo

Šaľa - Slavia 28:26 (15:13)
Šaľe se nevydařil vstup do utkání. Šaľanky se trápily v útoku, toho využily házenkářky Slavie a odskočily soupeřkám na vzdálenost pěti branek. Za stavu 2:7 ve 14. minutě bral trenér Šaľy Petrikovič time-out. A ten Šaľankám pomohl. Hráčky se zvedly a začaly snáze překonávat obranu Slavie, kterou vzadu jistila výborná Satrapová. Ve 26. minutě šla Šaľa do vedení, na 12:10 upravovala Súkenníková. Náskok se Slovenky udržely až do přestávky (15:13). V úvodu druhého poločasu ale Pražanky dokázaly skóre zase otočit. I dál to ale bylo jako na houpačce – o další obrat se postaraly opět házenkářky Dusla (22:20). I pak ale utkání dokázala Slavia zdramatizovat. Dvě minuty před koncem čítalo skóre vyrovnaných 26:26. Poslední dvě branky ale skončily právě ve slavistické síti a ani druhé letošní utkání tak pro Slavii neskončilo vítězně.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Veselková 9/3, R. Bíziková 5, Trochtová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Jonášová 9/3, Kordovská 4, Jačková 3, Selucká 3, Knedlíková 3, Rajnohová 3/2
Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/5, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 650