10.1.2014 otevřeno: 1410 x

Slavia si spravila chuť po porážce v Šaľe, Most padl v Partizánskem

Dvě utkání WHIL byla odehrána v pátek večer. Druhou porážku této sezóny připravili Mostu v Partizánskem, v předehrávce 15. kola pak Senec nedokázal vzdorovat Slavii.

WHIL – 11. kolo

Partizánske - Most 27:25 (17:12)

Druhou porážku v této sezóně utržily v pátek večer v Partizánskem dosud suverénní házenkářky Mostu. Domácí Slovenky vlétly na Anděle zostra. Ve 3. minutě vedly už 3:0. Z nevydařeného startu se Mostečanky rychle otřepaly a ve 12. minutě vyrovnaly na 4:4, když domácím povolily za téměř deset minut jen jedinou trefu. Pak se ale brankostroj Partizánskeho opět roztočil. Šňůra sedmi branek znamenala odskočení domácích ve 23. minutě na 13:6! Tehdy to začalo vypadat pro Mostečanky zle. Dařilo se hlavně Kertézsové a Michnové, v brance družstvo jistila Súlovská. Do přestávky ještě Severočešky korigovaly ztrátu na 12:17, víc jim ale domácí házenkářky nedovolily. I ve druhém poločase Most pokračoval ve stahování náskoku domácích, ty si ale stále udržovaly asi čtyřbrankový odstup. Na rozdíl dvou branek se Andělé soupeřkám přiblížili až v 52. minutě (24:22). Vítězství si ale domácí házenkářky i přes usilovný finiš Mostu uhlídaly a slavily senzační výhru.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertészová 9, Michnová 9/5, Šimáková 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Borovská 5, Martinková 3, Weisenbilderová 3, M. Vysloužilová 3, Růčková 3, Beňušková 3/1
Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1, vyloučení: 3 – 3 (ČK Borovská), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 600

WHIL – 15. kolo

Senec – Slavia 16:40 (9:19)

Hra kočky s myší – to bylo utkání mezi Sencem a Slavií. Pražanky si napravily chuť po včerejší porážce v Šaľe. V prvních pěti minutách zápasu se Slavistky čtyřikrát trefily a začaly diktovat tempo zápasu. Ve 21. minutě byl rozdíl ve skóre desetibrankový a měl ještě dále narůstat. Druhý poločas už byl pro Slavii jednoznačnou záležitostí. Stellnerová, Kordovská, Jedličková, Chmelařová a pak prakticky všechny házenkářky v sešívaném dresu byly střelecky opravdu při chuti a skóre na jejich straně se nakonec zastavilo až na kulaté čtyřicítce. Slovenky nebyly schopny výrazněji vzdorovat. Připsaly si pouze šestnáct zásahů a Pražankám podlehly vysokým čtyřiadvacetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Sence: Palková 6, Štetáková 5/1, Štefíková 2
Nejlepší střelkyně Slavie: Chmelařová 10, Kordovská 9/3, Jedličková 7, Stellnerová 5, Rajnohová 5/2
Sedmimetrové hody: 4/1 - 7/6, vyloučení: 5 (přímá ČK Dudová) - 5, rozhodčí: Haščík, Sivák, diváků: 50