11.1.2014 otevřeno: 1488 x

Interligový víkend skončil, favorité nezaváhali

Vždy dva a dva podobné výsledky přinesly sobotní duely jedenáctého interligového kola. Olomouc a Veselí porazily své soupeře pětibrankovým rozdílem, Poruba a Michalovce pak rozdrtily své protivníky o jednadvacet branek.

WHIL – 11. kolo

Olomouc - Zlín 25:20 (12:9)
Poměrně jasný průběh mělo měření mezi Zlínem a Olomoucí. Hanačky si po porážce od Slavie a Šaľy konečně vylepšily bodové konto. Vyrovnané utkání bylo jen do 16. minuty a stavu 6:6. Potom domácí házenkářky přiložily pod kotlem a pětibrankovou šňůrou odskočily soupeřkám na 11:6. I tak se ještě před přestávkou podařilo hráčkám Zlína korigovat (12:9). Další navýšení náskoku na straně Zory přišlo mezi 39. a 42. minutou. Tehdy už vedly domácí házenkářky opět rozdílem šesti tref a přibližně tento náskok si udržovaly až do konce zápasu. Střelecky se přetlačovaly Tóthová s Kubáčkovou, nakonec se ale z vítězství radovalo družstvo té méně zkušené z této dvojice. Olomouc vyhrála poměrně přesvědčivě a v tabulce se přiblížila právě Zlínu na rozdíl dvou bodů.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 8/5, Dostálová 5, Berová 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 9/2, Nudni 4, Hradilová 4
Sedmimetrové hody: 7/6 - 3/2, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 420

Jindřichův Hradec - Michalovce 18:39 (10:17)

V minulém kole vybojovaly Hradečanky první body v utkání s Pískem, teď utržily až nepříjemně vysokou porážku od týmu Michalovců. Východňárky si začaly v Jindřichově Hradci budovat náskok hned po prvních pěti minutách zápasu, domácí celek naposledy vedl 3:1 ve 35. minutě. Potom se roztočil brankostroj slovenského týmu a ve 20. minutě Slovenky vedly 10:4. O poločasové přestávce skóre ukazovalo stav 10:17. Druhý poločas už pak byl ještě jednoznačnější. Za dlouhých dvaadvacet minut dovolily slovenské házenkářky soupeřkám jen tři zásahy, zatímco do jejich sítě nasypaly patnáct tref! A stále neměly dost. Tobiášová, Trehubová, Kiridžičová – to byla nejvýraznější palební síla. Domácí hráčky byly pod tlakem, vysvobodil je až závěrečný hvizd píšťalky rozhodčích. Tehdy byl rozdíl ve skóre jednadvacetibrankový.

Nejlepší střelkyně Hradce: Markesová 4, Eliášová, Krupicová 3/2
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 8/2, Tregubovová 6, Kiridžičová 5
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 250

Nejlepší střelkyně Panenek skórovala i v sobotu večer. Sedmi brankami se Chrenková podepsala pod vítězství Veselí nad Pískem.

Foto Jaroslav Kolísek

Poruba - Senec 44:23 (25:8)
Stejně vysokou výhru slavily Porubanky. Ty podle očekávání bez problémů dovedly k vysokému vítězství utkání proti Senci. Senečanky včera nestačily na Slavii, dnes si připsaly další prohru. Už po první třicetiminutovce vedly domácí házenkářky nad Sencem o sedmnáct branek a po změně stran vedení nad soupeřkami ještě zvyšovaly. Střelecky vynikala Hrbková, která se během utkání trefila jedenáctkrát! Sekundovala jí Adámková s Poláchovou, odpovídaly jim hlavně Kodajová s Gálikovou. Brankostroj domácího týmu byl k nezastavení. Podobně jako Hradci, i v Porubě byl závěrečný klakson vysovobzením. Tentokrát ovšem pro družstvo Sence.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 11/1, Adámková 7/1, Poláchová 5
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 7, Dudová 6, Gáliková 3/3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 87

Veselí n. M. - Písek 26:21 (15:13)
Nad očekávání vyrovnané bylo měření mezi Veselím a Pískem. Ani z tohoto zápasu ale Jihočešky nevyšly s bodovým ziskem a stále mají na svém kontě nulu. Během celého prvního poločasu se oba týmy přetahovaly o jednobrankový náskok, až těsně před přestávkou vedení domácí Panenky navýšily na dvě branky. O svém vítězství rozhodlo Veselí až v posledních minutách. Šňůra tří branek mezi 56. a 59. minutou, kdy vedení narostlo na pět branek, už byla skutečností, na kterou Písek nezvládly zareagovat. Součková, Pavlasová a Malá předvedly sympatický střelecký výkon, ani dnes to však na body nestačilo a Písek odjel z Veselí poražen pětibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 7/2, Bačíková 5, Viniatynská 5
Nejlepší střelkyně Písku: Součková 6, Malá 4, Salačová 4
Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300