18.1.2014 otevřeno: 1490 x

Šaľa málem vezla z Mostu bod, Michalovce nezaváhaly ve Veselí

Nabitý házenkářský týden pokračoval v sobotu večer pěti zápasy nejvyšší ženské soutěže. Diváci se dočkali zajímavých a napínavých koncovek a pěkných střeleckých výkonů střeleckých hvězd. Jaké výsledky přineslo 12. kolo WHIL.

WHIL - 12. kolo

Olomouc – Písek 31:22 (15:9)
V pozici jasného favorita vstupovaly do sobotního utkání házenkářky Olomouce. Domácím Hanačkám ale v prvním poločase outsider z Písku, jehož konto zatím nezatížil ani jediný bod v této sezóně, dokázal poměrně intenzivně vzdorovat. Po šestnácti minutách hry ukazovalo skóre stav 7:7, poslední desetiminutovka první půle ale Jihočeškám vůbec nevyšla. Neskórovaly ani jedinkrát a házenkářky Zory si tak budovaly pohodlný náskok. Ten do přestávky narostl na šest branek a ve druhém poločase už pak držely otěže utkání bez sebemenšího zaváhání domácí. Ve 41. minutě byl rozdíl ve skóre desetibrankový, korekce dosáhly Písečanky tažené Vrabcovou až v úplném závěru a upravily tak skóre na konečný devítibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/2, Berová 5, K. Salčáková 5
Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 5/1, Palasová 4, J. Kutlvašrová 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 215

Jindřichův Hradec - Senec 34:30 (15:16)
Na konci vyrovnaného duelu celků z dolních pater tabulky slavily druhé vítězství sezóny házenkářky Jindřichova Hradce. Senec ovšem na jih Čech přicestoval pouze s osmi hráčkami, dlouho se však držel v těsném závěsu za Hradečankami především díky dobrému střeleckému výkonu kanonýrky Kodajové. Ta ovšem nestačila na domácí střelkyni Krupicovou, která si v utkání připsala hned třináct tref, Eliášová s Kylarovou přidaly po šesti brankách. O svém vítězství rozhodly Hradečanky poté, co Senečanky vyhrály nejtěsnější možným rozdílem první poločas, mezi 43. a 48. minutou, kdy sérií šesti branek odskočily soupeřkám na 29:23 a toto už Senečanky, kterým začaly docházet síly, nedohnaly. I tak je konečný čtyřbrankový rozdíl přijatelný, ovšem dva body zaslouženě zůstaly v Hradci.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 13/4, Eliášová 6, Kylarová 6
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9, Štefíková 7, Dudová 6
Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/0, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 260

Most - Šaľa 26:25 (16:7)
Most a Šaľa – dva celky z absolutní špičky tabulky s přesvědčivými výkony v této sezóně. Už toto bylo příslibem napínavého utkání a zlákat k jeho zhlédnutí se nechalo více než devět stovek fanoušků. Těm dělaly v prvním poločase radost domácí házenkářky. Černí andělé drželi v rukou taktovku zápasu a do šaten si nesli vysoký devíti brankový náskok. Výrazný odstup si držely Severočešky i po většinu druhé půle. O to překvapivější bylo drama, ke kterému utkání dospělo v posledních minutách. Ve druhém poločase jakoby ukonejšeny vysokým vedením a hostující házenkářky se chopily šance. Zrychlily hru a úsek utkání mezi 47. a 57. minutou vyhrály 8:1. Tím s Baníkem srovnaly Slovenky krok (25:25) a poslední minuty byly opravdu dramatické. Nakonec je ale lépe zvládly házenkářky Mostu, v jejichž barvách svou jedinou a rozhodující branku zápasu dokázala vsítit Růčková, která i v reprezentačním dresu několikrát předvedla, že krizové okamžiky zvládá dobře a tíhu odpovědnosti umí vzít na sebe. Po nečekaně dramatické koncovce tak nakonec Most slavil dva body a udržel se tak v kontaktu s vedoucími Michalovci.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 7, M. Janoušková 5, K. Vysloužilová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Veselková 5, Súkenniková a Bíziková po 4
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 925

Veselí n. M. – Michalovce 24:34 (14:18)
Právě Michalovce totiž udržely vedení v tabulce po suverénním vítězství ve Veselí. Panenky do tohoto utkání vstupovaly s novým trenérem Jozefem Hantákem, který nahradil na lavičce Veselí Reného Kumpána. Už v prvním poločase se domácí házenkářky jen taktak držely s Michalovcemi v kontaktu. Kiridžičová, Szöllösiová, Tobiášová a Trehubová byly střelecky při chuti a do kabin si odnášely čtyřbrankové vedení. Ve druhém poločase pak měly Východňárky jasně navrch po celou druhou třicetiminutovku. Zvlášť v poslední čtvrtině své vedení dokázaly rychle navyšovat až na konečný desetibrankový rozdíl. V dresu Veselí silně vzdorovala autorka deseti branek – reprezentantka Chrenková. Ani její střelecký výkon ale nestačil na přijatelnější výsledek, než je konečná porážka Veselí 24:34.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 10/4, Bačíková 3/1, Jandásková 3, Slováková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 7, Kiridžičová 7, Tobiašová 6/1, Rebičová 6
Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/1, vyloučení: 1 – 3 (přímá ČK Zykovová), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Ani deset zásahů reprezentační kanonýrky Chrenkové nestačilo na to, aby mohlo Veselí pod vedením staronového trenéra Hantáka uhrát proti Michalovcům solidní výsledek.

Foto Jaroslav Kolísek

Poruba - Partizánske 26:21 (13:9)

Partizánske se v Porubě dokázalo během prvního poločasu ujmout vedení – dlouho převyšovalo domácí Sokolky alespoň dvoubrankovým rozdílem, ovšem krátce před přestávkou o své vedení přišly a Poruba si do šaten nesla čtyřbrankový náskok. Hostující Slovenky se pak už ve druhém poločase nedokázaly vrátit do tempa. Ve 43. minutě vedly domácí házenkářky už desetibrankovým rozdílem (21:11) a výrazný odstup si udržovaly až do závěrečného hvizdu. Adámková a reprezentantky Poznarová s Hrbkovou byly velkou palebnou silou, ani jedenáct branek Michnové nebylo dostačující pro zdramatizování zápasu. Poruba tak přeskočila v tabulce Partizánske a vystoupala na čtvrtou příčku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 8, Poznarová 5/1, Hrbková 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 11/4, Blažeková 5, Sýkorová 3
Sedmimetrové hody: 3/1 - 4/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Králiček, Letev, diváků: 200