19.1.2014 otevřeno: 1161 x

Slavia naložila Zlínu čtyřicet gólů

V pražské hale Slavie v neděli večer zasvítila čtyřicítka. Domácí házenkářky jasně přehrály celek Zlína a přeskočila v tabulce Partizánske.

WHIL - 12. kolo

Slavia – Zlín 40:24 (19:8)

Naprosto jednoznačný průběh mělo střetnutí mezi Slavií a hostujícími házenkářkami ze Zlína. Po vítězství nad Jindřichovým Hradcem a následnou výhrou v moravském derby proti Veselí přibrzdily rozjetý zlínský tým házenkářky Olomouce, Pražanky pak v neděli večer Zlín téměř srazily na kolena. Zlínským házenkářkám naložily šestnáctibrankovou porážku, když ve slavistické hale zasvítila čtyřicítka. Reprezentantky Kutlvašrová a Knedlíková spolu s Rajnohovou a mladičkou reprezentantkou Pokornou od prvních minut budovaly náskok domácího družstva (4:0, 9:5). Už ve 24. minutě vedly domácí házenkářky desetibrankovým rozdílem! Ve druhém poločase se tempo, jímž Pražanky navyšovaly své vedení, mírně snížilo, ani tehdy však žádná ze zlínských střelkyň nenašla zaručený recept na slavistickou obranu, který by vedl ke korekci vysokého manka. Naopak zlínská obrana nefungovala příliš dobře, za svá záda pustila spolu s brankářkou Černou čtyřicet úspěšných červenobílých střel a domů tak Zlíňanky odjížděly s porážkou 24:40.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7, Rajnohová 6, Stellnerová 5, Knedlíková 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Brzósková 4, Budayová 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 4 – 1, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 80