22.1.2014 otevřeno: 1094 x

V předehrávce nadělila Poruba Veselí další vysokou porážku

Druhou vysokou porážku v řadě má na svém kontě tým házenkářek z Veselí. Tentokrát nestačily Panenky v předehrávce 15. kola na tým Poruby a odjely domů poraženy desetibrankovým rozdílem.

WHIL - 15. kolo

Poruba - Veselí n. M. 29:19 (19:6)

Předehrávka patnáctého interligového kola byla odehrána ve středu večer na palubovce Poruby. Domácí házenkářky hostily výběr Veselí a vývoj celého utkání měly jasně pod kontrolou. Úplný úvod utkání sice vyšel lépe Veselankám (0:2), obrat Sokolek byl ale raketový. Šňůra pěti branek, která se snesla do sítě Panenek, roztočila brankostroj Poruby a po čtvrtině hrací doby vedly Porubanky šesti brankovým rozdílem (10:4). Třináctibrankové poločasové vedení si domácí zajistily v posledních deseti minutách, kdy tento úsek hry vyhrály 7:1. Ve druhém poločase si náskok domácí házenkářky s přehledem udržovaly a trenér Beňadík mohl na hřiště poslat všechny hráčky lavičky. V posledních minutách se Veselankám podařilo ztrátu mírně korigovat, i tak si ale z Ostravy odvážely domů vysokou desetibrankovou porážku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7/1, Minárčiková 5, Revajová 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 6/3, Bačíková 6, Jandásková 2, Slováková 2, Tomečková 2
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 200