25.1.2014 otevřeno: 1219 x

Porubanky minimálně do neděle na čele tabulky

Tři utkání bylo na programu v sobotu v podvečer. Poruba pokračuje ve sbírání bodů a minimálně do nedělního utkání Michalovců s Olomoucí se uhnízdila v čele tabulky. rolím favorita pak dostály házenkářky Partizánskeho a Slavie.

WHIL - 13. kolo

Písek – Slavia 25:29 (9:15)
Utkání Písku proti Slavii, které bylo na programu v písecké obloukovce v sobotu odpoledne, slibovalo jasnou záležitost pro aktuálně čtvrtý celek tabulky, pražskou Slavii. Ta v posledních dvou zápasech nadělila svým soupeřům dvakrát čtyřicítku a podobně vysoké skóre hrozilo i v Písku. Už na konci prvního poločasu totiž hostující házenkářky v Písku vedly šestibrankovým rozdílem 15:9 poté, co celý první poločas držely otěže utkání pevně v rukou (1:5, 3:7, 7:15). A to ještě na konci prvního poločasu uviděla červenou kartu za úder do obličeje mládežnická reprezentantka Eliška Jačková. Ve druhém poločase se ale písecké házenkářky dokázaly zvednout! Srovnaly s hráčkami Slavie krok a mírně stahovaly poločasové manko. Druhý poločas dokonce o dvě branky vyhrály! Ani dobrý střelecký výkon Rajnohové se Stellnerovou nestačil na ještě větší zdramatizování tohoto utkání a po statečném výkonu Jihočešky Slavii podlehly 25:29.

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 6, Malá 6/4, Michková 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Rajnohová 7/1, Stellnerová 6, H. Kutlvašrová 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 3 – 5 (ČK Jačková), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 205

Partizánske – Jindřichův Hradec 28:20 (15:11)
Poměrně jednoznačný průběh mělo mít podle papírových předpokladů i střetnutí v Partizánském, kam zavítal druhý z jihočeských celků – Jindřichův Hradec. Hradečanky se sice v novém kalendářním roce trochu zvedly a na své konto už nasbíraly čtyři body, další jim ale Slovenky z Partizánskeho nedovolily. Domácí házenkářky měly pomalejší rozjezd a Hradečanky tak s nimi dlouho držely krok. Za stavu 5:5 ale Slovenky soupeřkám odskočily na 14:6. Do přestávky ale Jihočešky ztrátu mírně korigovaly (15:11). Krátce po startu druhého poločasu se Hradečanky přiblížily soupeřkám dokonce na dvě branky rozdílu. Domácí se potom probudily a deset minut před koncem držely opět pohodlný náskok a utkání pak už v klidu dovedly do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 6/4, Hollá 5, Bettáková 5/1
Nejlepší střelkyně J. Hradce: - Krupicová 6/2, Eliášová 5, Kylarová 3
Sedmimetrové hody: 7/6 - 3/2, vyloučení: 3 – 3 (ČK Kohoutová), rozhodčí: Sivákl, Oťapka, diváků: 500

Poruba – Most 26:24 (13:13)
Mnohem vyrovnanější utkání očekávali diváci v Porubě. Domácí házenkářky se totiž i díky dvěma předehraným utkáním, která mají oproti soupeřům k dobru, vyšplhaly na třetí místo tabulky a bodově tak zdánlivě srovnaly krok právě se svými dnešními soupeřkami z Mostu, které v případě vítězství mohly dokonce stlačit v tabulce pod sebe a alespoň dočasně se tak uhnízdit na čele tabulky dokonce před vedoucími Michalovci. A to se Sokolkám nakonec povedlo. Šlágr měl vyrovnaný průběh po celou dobu utkání. Z počátku se častěji ve vedení drželi Černí andělé, později se ale vedení ujaly Porubanky (10:8). Přesto o přestávce ukazovalo skóre vyrovnaný stav 13:13, což odpovídalo poměru sil a hřišti. Domácí házenkářky cítily šanci a nehodlaly se jí vzdát. Do druhého poločasu vstoupily lépe a vybudovaly si náskok 20:16. Vedení už ze svých rukou nepustili a nakonec zdolaly úřadující mistryně 26:24.

Nejlepší střelkyně Poruby: Poznarová 9/3, Adámková 5, Hrbková 4/1
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Janoušková 5, Vysloužilová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 270