26.1.2014 otevřeno: 1105 x

Michalovce zpět ve vedení, Panenky deklasovaly Senec

Poslední tři utkání 13. kola WHIL byla odehrána v neděli večer. Vyrovnaný duel ve Zlíně skončil těsným vítězstvím domácích nad Šaľou, naopak vysokým rozdílem porazily své soupeře Veselanky a Michalovce. Právě Východňárky se po jednodenní pauze vrátily na čelo tabulky.

WHIL – 13. kolo

Michalovce - Olomouc 41:18 (19:8)
Zápas začal lépe pro Hanačky, které brzy vedly nad domácími házenkářkami 2:0. Potom se roztočil brankostroj Východňárek. Ve 20. minutě vedly 13:5, do přestávky náskok zvedly dokonce na jedenáct zásahů. Ani ve druhém poločase nepolevily v tlaku a dále držely otěže zápasu pevně ve svých rukou. Po 45. minutách hry vedly už rozdílem dvaceti gólů (33:13) a stále neměly dost. Při chuti byly hlavně Rebičová, Kiridžičová a Kovaličková. V posledních minutách zápasu dostala příležitost celá domácí lavička a skóre na straně Michalovců se překlopilo dokonce přes čtyřicet branek. Michalovce tak ani ve třináctém kole WHIL vůbec nezaváhaly a znovu se vrátily na čelo tabulky.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Rebičová 7, Kiridžičová 6, Kovaličková 6
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/1, Berová 4, Salčáková 4/3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 900

Senec - Veselí n. M. 19:35 (9:19)
Senečankám se vůbec nevydařil vstup do zápasu. Už v 11. minutě prohrávaly se soupeřkami z Veselí 0:9. Potom se sice domácí střelkyně trochu rozkoukaly, i tak ale o přestávce ztrácely na soupeřky deset tref. Bačíková, Chrenková a Varjassiová byly ohromnou střeleckou silou i ve druhém poločase. Senečankám se nedařilo proměňovat mnoho šancí, což Panenky trestaly zásahy z rychlých útoků a ztráta Sence narostla na šestnáct zásahů. Veselanky si tak konečně vysokou výhrou spravily chuť po dvou nedávných vysokých porážkách a přibrzdily tak svůj pád interligovou tabulkou.

Nejlepší střelkyně Sence: Dudová 9, Gáliková 5, Štetáková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Bačíková 7/2, Varjassiová 6, Chrenková 6
Sedmimetrové hody: 7/2 - 5/5, vyloučení: 5 – 6 (ČK Tomečková), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 50

Zlín - Šaľa 26:25 (11:12)
Zlíňanky vyprovodily Šaľu domů bez bodů. V dramatickém a vyrovnaném utkání mezi těmito tabulkovými sousedy nakonec v napínavém závěru byly domácí házenkářky o gól lepší. Hned na začátku druhé desetiminutovky prvního poločasu si Zlíňanky vypracovaly čtyřbrankový náskok, sedm minut před přestávkou ale Šaľanky vyrovnaly a do šaten si nesly dokonce jednobrankový náskok. Do druhého poločasu vstoupily domácí házenkářky s větší vervou a téměř po celou druhou třicetiminutovku si držely dvoubrankový odstup od soupeřek. Drama ale trvalo až do posledních minut, Šaľa se po sedmičce Demajové dotáhla na jednu branku a domácí se tak musely bát o vítězné body až do konce. V závěrečných vteřinách ale vítězný gól trefila Nudni (26:24) a poslední zásah Klučkové stačil už jen na korekci.

Nejlepší střelkyně Zlína: Nudni 5, Marčíková 5/4, Tóthová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Trochtová 6, Szarková 4/1, Veselková 4
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 280