29.1.2014 otevřeno: 1053 x

Most před pohárovým zápasem porazil Zlín

Ovšem nebylo to nikterak jednoznačné vítězství. Zlín Mostu výrazně vzdoroval, nakonec však podlehl čtyřbrankovým rozdílem. Mostečanky tak vybojovaly důležitou psychologickou vzpruhu.

WHIL - 14. kolo, předehrávka

Most – Zlín 26:22 (16:11)
Kvůli své účasti v poháru EHF, ve kterém se o víkendu mostecké házenkářky utkají s celkem Esbjerg s Dánska, si utkání víkendového 14. kola předehrávali Černí Andělé už ve středu. Vstup do utkání se ji nevydařil. Jakoby Severočešky ještě nevydýchaly víkendovou porážku z Poruby. V 9. minutě prohrávaly 2:4 a o tři minuty později po zásahu Tóthové dokonce 4:7. Domácí vybojovaly vedení až v 18. minutě, když devátou branku vsítila Weisenbilderová (9:8). Mostečanky těsně před přestávkou šňůrou čtyř branek odskočily soupeřkám na 16:11 a toto rozhodlo. Ve druhém poločase se už házenkářky Zlína nedotáhly blíž než na dvě branky a Most tak uhlídal jednak vítězství, které ho udrží v kontaktu s vedoucími Michalovci a jednak vítězství, které zajistilo týmu větší psychickou pohodu před zápasem evropského poháru.

Nejlepší střelkyně Mostu: Janoušková 6, Beňušková 5/3, Martinková 4, Ručková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 10/3, Hradilová 4, Marčíková 2, Pospíšilová 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 775