1.2.2014 otevřeno: 1004 x

Olomouc nálož z Michalovců vrátila na Slovensko, odskákal to Senec

Tři utkání čtrnáctého kola WHIL byla odehrána v sobotu večer. Dramatický souboj sledovali jen diváci ve Veselí, zápasy v Olomouci a Šaľe byly jednoznačnou záležitostí pro domácí celky.

WHIL – 14. kolo

Olomouc – Senec 41:18 (22:10)

Olomouc v posledním kole utržila pěknou nálož v Michalovcích a předposlední Senec tak byl výbornou příležitostí jak si střelecky i bodově spravit chuť. Ani do tohoto utkání nenastupovaly Senečanky v plné sestavě, ovšem v první desetiminutovce ještě dokázaly se soupeřkami držet krok. Jejich ztráta byla v 10. minutě jen dvoubranková (5:7), pak ale následovala šestibranková srmšť Hanaček, na kterou už Senec nenašel odpověď. O přestávce svítil na ukazateli stav 22:10 a ve druhé půli vedení Olomouce ještě mírně narostlo, skóre se dokonce přehouplo přes magickou čtyřicítku a zápas nakonec skončil suverénním třiadvacetibrankovým vítězstvím olomoucké Zory.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8/1, Dostálová 6, Salašová 5
Nejlepší střelkyně Sence: L. Dudová 7, Palková 5
Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Tokoš, Pavlíček, diváků: 180

Veselí n. M. – Partizánske 25:26 (11:12)
Partizánske jede a jeho sílu pocítily i Veselanky. Utkání se po téměř celou dobu vyvíjelo velmi vyrovnaně. Oba celky se střídaly v prvním poločase ve vedení, až v samotném závěru se náskok překlopil na stranu Partizánskeho zásluhou střelkyně Michnové. Dramatický boj neustal ani ve druhé půli a ve 46. minutě šly do tříbrankového vedení pro změnu domácí Panenky (22:19). Hostující házenkářky se ale dokázaly vrátit do hry a v poslední čtvrthodině přiložily pod kotlem. Utkání dokázaly otočit. Rozhodující branku pak trefila Kertézsová ze sedmičky a následně tým podržela veledůležitým zákrokem brankářka Súlovská. Ze zápasu, jemuž by slušela remíza, tak vyšly vítězně hráčky ze Slovenska a vezou si do Partizánskeho dva body.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 10/5, Bačíková 7/1, Tomečková 3
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 10/4, Hollá 5, Michnová 4
Sedmimetrové hody: 6/6 - 6/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 350

Chrenková střelecky vynikala i v zápase proti Partizánskemu. Na vítězství to pro Veselí ale nestačilo.

Foto Jaroslav Kolísek

Šaľa – Písek 35:19 (15:10)
Jasnou záležitostí slibovalo být utkání v Šaľe. Ačkoli si Šaľa v poslední době připsala dvě shodné prohry 25:26 ve Zlíně s v Mostě a její výkony tak nepůsobí zcela přesvědčivá, před domácím publikem se Šaľanky umí vybičovat k dobrým výkonům a navíc v souboji s outsiderem z Písku si Slovenky rozhodně nechtěly utržit ostudu. Do zápasu sice vstoupily lépe Jihočešky 3:2, ovšem Šaľanky hned vzápětí stav otočily na 6:3 a následně si vytvořily sedmibrankové vedení po trefě Kodajové ve 25. minutě (14:7). Před odchodem do šaten Písek ztrátu mírně zkorigoval, ovšem jen na pětibrankový rozdíl. Druhý poločas už byl jasně v režii domácího týmu, který Písečankám povolil za druhou třicetiminutovku jen devět zásahů, zatímco do sítě jihočeského celku jich nasypaly Šaľanky dvacet. Příležitost dostaly i hráčky z lavičky. Utkání tak dovedly k naprosto jednoznačnému vítězství, a Písek tak ani po čtrnáctém kole stále nemá jediný bod.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Sláviková 6, Bujnochová 5, Trochtová 5
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 7/3, Součková 5
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 6 (ČK Veselková) – 5, rozhodčí: Sivák, Haščík, diváků: 350