2.2.2014 otevřeno: 1185 x

Andělé nadějný výsledek neudrželi

První duel osmifinále Poháru EHF vyzněl ve prospěch dánského Esbjergu, který ovládl koncovku zápasu a do odvety si odváží až příliš krutý sedmibrankový náskok. V dresu Mostu opět nejvíce branek zaznamenala Martinková.

Zaplněná mostecká hala viděla další srdnatý souboj domácích házenkářek proti týmu z prestižní evropské soutěže – dánský Esbjerg tentokrát dokázal dobýt severočeskou tvrz a do odvety si díky precizně zvládnuté koncovce poveze sedmibrankový náskok. Andělé přitom do zápasu vstoupili dobře – ve vyrovnané půli se střídali s favorizovanými Dánkami ve vedení a do šaten si odnesli pozitivní stav 12:11! Naposledy však vedli ve 32. minutě, neboť koncentrovaný Esbjerg ovládl hned úvod druhé půle, dostal se do vedení 12:13, a i když Andělé dokázali ještě vyrovnat díky Martinkové na 13:13, hostující tým směřoval za výhrou. V polovině druhé půle vedl Esbjerg o šest branek, nejprve 17:23, pak 18:24. Mostečnaky ale zabojovaly a v 59. minutě dokázaly opět po brance Martinkové korigovat na 21:25. Jenže samotná koncovka opět vyzněla pro Dánky, především díky fantastickým zákrokům Kari Aalvik Gimsbø, norské gólmanky v dánských službách. Do odvety si tak odvezou pro Most až přiliš krutý sedmibrankový náskok po výhře 21:28 (12:11).

V loňské sezóně Hana Martinková opanovala tabulku střelkyň Challenge Cupu, v té letošní ji patří výtečná druhá příčka mezi střelkyněmi Poháru EHF – po dnešním zápase zaznamenala už 38 branek! Foto: Z. Koza.

Rozhodujícím elementem zápasu byly individuální výkony gólmanky Gimsbø a především spojky Estevany Polmanové, tedy ofenzivní hrozby, o které jsme věděli moc a moc, ale rozhodovací schopnosti, precizní řešení situací a rychlost téhle nizozemské reprezentantky nám přesto dělala velké problémy. Dánky potvrdily předpoklad, že k nám zavítal dosud nejkvalitnější soupeř, ale nutno poznamenat, že výsledek mohl být zcela jiný, kdybychom dávali jasné příležitosti, a teď stranou ponechme dobré střelecké pozice z křídel či spojek, ale myslím tím přímo trháky a náskoky z pivota či středu brankoviště."

Dušan Poloz, trenér DHK Baník Mostu

DHK Baník Most - Team Esbjerg 21:28 (12:11)
Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Bezpalcová - Martinková 7, Weisenbilderová 6, Janoušková a Vysloužilová M. po 2, Matoušková, Růčková  a Vítková po 1, Borovská, Dvořáková, Šplechtová, Tomášková, Vaňková a Vysloužilová K.
Nejlepší střelkyně Esbjergu: Kviesgaardová 7, Polmanová 6, Forslundová 5
Sedmimetrové hody: 1/0 - 4/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Lah, Sok (SLO), diváků: 1250.