2.2.2014 otevřeno: 1028 x

Michalovce podruhé v sezóně prohrály, nestačily na Slavii

I čtrnácté interligové kolo už zná své kompletní výsledky. V posledním zápase porazily házenkářky Slavie poměrně jednoznačně Slovenky z Michalovců a daly tak Mostu šanci vrátit se na vedoucí příčku

WHIL - 14. kolo

Slavia - Michalovce 29:24 (18:12)
Házenkářky Michalovců podruhé v sezóně zaváhaly a daly tak příležitost Mostečankám zabojovat bezprostředně o vedoucí příčku tabulky. Až na poosmé se Slavistkám podařilo prolomit negativní zápasovou bilanci s východoslovenským suverénem. Své šance se Pražanky, v jejichž barvách střelecky zářily české reprezentantky Kutlvašrová, Knedlíková a Keclíková, hned v úvodních minutách utkání a opakovaně se soupeřkám vzdálily až na rozdíl čtyř gólů, pět minut před přestávkou to bylo dokonce o pět a do kabin si nesly už šestibrankové vedení. I začátek druhého poločasu byl v podání Michalovců rozpačitý, Slovenky se nedostaly k soupeřkám blíž než na pět gól rozdílu. Obratu nedosáhly a Slavistky si pohlídaly pětibrankové vítězství 29:24.

Nejlepší střelkyně Slavie: H. Kutlvašrová 8, Keclíková 7/3, Knedlíková 6
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 5, Horňáková 4, Tobiašová 4/1
Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser, diváků: 250

Reprezentantka Knedlíková přidala na své sezónní střelecké konto šest dalších zásahů a pomohla tak Slavii výrazně k zisku východňárského skalpu. Foto Robert Grim