7.2.2014 otevřeno: 819 x

Z páteční předehrávky vyšlo vítězně Partizánske

Dlouhý házenkářský víkend začal už v pátek. Své utkání si předehrály házenkářky Partizánskeho a Olomouce a jako vítězky z něj vyšly Slovenky.

WHIL - 15. kolo

Partizánske – Olomouc 22:18 (13:12)
Olomouc v minulém kole nadělila čtyřicet gólů na cestu domů Senci, teď sama zamířila bojovat o dobrý výsledek do Partizánskeho. Lepší úvod měly domácí házenkářky, které se rychle dostaly do vedení (5:2). Pak ale přišla chvilka Olomouce a Hanačky otočily vývoj utkání ve svůj prospěch, když nejprve vyrovnala Salašová a stejná hráčka pak poslala svůj tým i do vedení (5:6). Slovenky se vzpamatovaly a opět se chopily režie zápasu, když v jejich barvách zářila opět opora Kertézsová, ovšem Olomouc domácím i pak stále šlapala na paty a do kabin šla jen s jednobrankovou ztrátou. Druhý poločas byl na branky chudší a dlouho velmi vyrovnaný. Ve 45. minutě to bylo stále jen o gól (18:17). Poslední čtvrtinu byl ale brankový půst, házenkářky Zory se trefily jen dvakrát, Slovenky sice byly jen o dvě branky úspěšnější, v celkovém součtu to ale stačilo na čtyřbrankové vítězství.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 11/1, Blažeková 3, Simáková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Salčáková 5, Salašová 4, Berová 3, Růžičková 3/1
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 410