8.2.2014 otevřeno: 1261 x

Písečanky slaví první body! Připravily o ně Zlín.

První body se objevily po zápase proti Zlínu na kontě házenkářek Písku. Jediné interligové utkání soboty tak přineslo skvělý a pro některé trochu překvapivý výsledek.

WHIL - 15. kolo

Písek - Zlín 23:21 (9:12)
Mnozí už Písek odepsali, proto může být pro mnoho zástupců házenkářské veřejnosti dnešní výsledek překvapením. Jihočešky ale ještě nerezignovaly. Proti Zlínu bojovaly s ohromným nasazením, od prvních minut tušily šanci na úspěch a hodlaly ji proměnit v první body do tabulky. Domácí začaly lépe, po deseti minutách hry a dvou trefách reprezentantky Malé vedly 3:1. Zlíňanky ale ukázaly zkušenost a rychle vývoj skóre otočily. Do kabin si nesly tří brankový náskok. Písek se ale držel na dostřel. Po deseti minutách hry ve druhém poločase však přes veškerou snahu ztrácely na soupeřky čtyři branky a už už to vypadalo na další prohru. Poslední patnáctiminutovku ale domácí ovládly a zápas směřoval k infarktovému závěru. Bubeníková, Palasová a Šichmanová se postaraly o to, že si písecké hráčky nakonec vystřílely v závěru první body a poslaly Zlín na dlouhou cestu domů s prázdnou.

Nejlepší střelkyně Písku: N. Šichmanová 4, Malá 4/1, Palasová 4/1
Nejlepší střelkyně Zlína: Hradilová 6, A. Tóthová 6/2, Handlová 4
Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 210