8.2.2014 otevřeno: 981 x

Poruba ve Švédsku zvítězila – na postup to bohužel nestačilo!

Po výhře 22:23 (14:12) dělil české vicemistryně od postupu pouze těsný rozdíl v počtu branek vstřelených na půdě soupeřek. Poruba opouští Challenge Cup po výkonech, za který sklidila skomplimenty ze strany soupeřek.

Sokol Poruba dokázal v odvetě osmifinále Challenge Cupu zvítězit na palubovce švédského Hööru, ale ani výhra na postup do další fáze evropského poháru nestačila. Klíčové pro vyřešení postupové hádanky bylo posledních dvacet minut domácího zápasu Ostravanek, ve kterých svěřenkyně Jana Beňadika ztratily nadějné vedení 19:13. V koncovce prvního zápasu Švédky otočily skóre a nakonec jejich 25 vstřelených branek znamenalo klíč k postupu. Díky dnešní výhře Moravanek o jednu branku rozhodovala bilance vstřelených gólů na hřišti soupeřek, která vyzněla 23:25 v neprospěch českých vicemistryň.

O dnešním vítězství Poruby, cenném alespoň z pohledu koeficientu českých týmů, rozhodla v poslední minutě střelou z křídla Lucie Šviráková, další branku už Poruba nepřidala a z poháry se rychle rozloučila - přesto svými výkony stejně jako v loňském ročníku Poháru EHF nezklamala! „Dnes dominovaly obrany, což ještě umocnil výkon brankářek obou týmů. Udělali jsme pro postup maximum, ale nakonec nám ani výhra nestačila, radoval se prostě šťastnější tým,“ glosoval smutným hlasem výsledek manažer Poruby Libor Adámek, který chtěl z celkem dokráčet do semifinále. A právě k úrovni loňského semifinále Challenge Cupu přirovnal série kouč domácího Hööru Niklas Harris.

Höör (SWE) - Poruba 22:23 (14:12), celkem 47:47, postupuje Höör

Sestava a branky Poruby: Roháčková, Doláková - Hrbková, Poznarová a Uhráková po 5, Adámková 4, šviráková 3, Mylková 1, Bělohoubková, Chovancová, Lešková, Minarčíková, Rechtorisová
Nejlepší střelkyně Hööru: Djapanovičová 8, Lindberg - Johanssonová 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Geraets. Geraets, diváků: 364.