9.2.2014 otevřeno: 1263 x

Důstojné zakončení pohárové pouti Andělů

V odvetě osmifinále Poháru EHF na půdě dánského Esbjergu české mistryně a loňské vítězky Challenge Cupu podlehly domácím Dánkám o dvě branky 30:28 (17:14) a do další fáze nepostoupily.

DHK Baník Most se dnes odpoledne rozloučil s letošním ročníkem evropských pohárů, když na půdě předního celku dánské ligy sehrál velice vyrovnaný duel a v dramatické konvcovce sahal alespoň po bodech do národního koeficientu (pro ženské týmy). O postupu Dánek bylo totiž po výrazné výhře na mostecké palubovce de facto předem rozhodnuto a favorit série si dnes účast ve čtvrtfinále bezpečně kontroloval. „Souhlasím s tím, že Esbjerg si zápas pohlídal, přesto si myslím, že nás v závěru od bodů nedělilo mnoho. Chtěli jsme před odvetou zlepšit naši ofenzívu, což se v první půli podařilo, bohužel nám před přestávkou nefungovala součinnost obrany a gólmanek, sedmnáct obdržených gólů bylo skutečně mnoho. V druhém poločase přišla naše tradiční útlumová pasáž, po které vedly domácí hráčky už o šest branek, ale posledních deset minut, kdy jsme mohutně stahovaly, bylo povzbuzením i pro další období a důstojnou tečkou za letošním pohárem,“ hodnotil dnešní duel trenér Andělů Dušan Poloz.

Mosetčanky skutečně opustily Pohár EHF se vztyčenou hlavou, dokráčely až do jeho osmfinále při bilanci tří výher a tří proher a s ohledem na sílu soupeřek (norský Levanger, rumunské Zalau a dánský Esbjerg) se rozhodně jednalo o pozitivní výsledky českých mistryň. Po včerejším nejtěsnějším možném vypadnutí Poruby se švédským Höörem je posledním zástupcem české klubové házené v osmifinálové fázi evropských pohárů Slavia Praha, která dnes od 18.00 hod. nastoupí do boje proti RK Zelina.

Esbjerg – Most 28:26 (17:14), celkem 56:47, postupuje Esbjerg
Sestava a branky Mostu: Bezpalcová, Müllnerová - Beňušková 6, Martinková 4, Borovská,Vítková a Vysloužilová M. po 3, Janoušková, Růčková a Weisenbilderová po 2, Matoušková 1, Dvořáková, Tomášková a Vysloužilová K.
Nejlepší střelkyně Esbjergu: Ahlmová a Baunsgaardová po 6, Jensenová 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Wyss, Zowa (SUI), diváků: 570.