12.2.2014 otevřeno: 851 x

Michalovce s odřenýma ušima ubránily dva body před Šaľou

Patnácté kolo je opravdu roztahané. Kvůli účasti v poháru EHF si svoje utkání dohrávaly ve středu večer Michalovce, které doma přivítaly Šaľu. A nakonec se musely bát o body.

WHIL – 15. kolo, dohrávka

Michalovce – Šaľa 29:28 (15:17)

Aktuální lídr interligové tabulky měl ve středečním střetnutí s tradičním rivalem ze Šaľy velké problémy a dva body doma udržel jen tak tak. První poločas vyhrály Šaľanky, zaskočily domácí házenkářky a rychle vedly 6:1 a následně 8:2. Deset minut před přestávkou ukazovalo skóre 6:14 a pro Michalovce to vypadalo na ručník. Není divu, házenkářský program Východňárek je opravdu nabitý. V závěru poločasu se ale zkušené Slovenky dokázaly zvednout a do přestávky stáhly manko na pouhé dvě branky (15:17). Druhá půle už pak byla mnohem vyrovnanější a hned v jejím úvodu šly domácí házenkářky do vedení (19:17). Ještě v 50. minutě si dokázaly vzít Šaľanky vedení zpět, ovšem poslední minuty zápasu vyšly lépe Michalovcům, pro které dva body zachránila Szöllösiová.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 8/4, Szöllösiová 7, Rebičová 5/1
Nejlepší střelkyně Šaľy: Demajová 8/2, Trochtová 5, Szarková 4/2
Sedmimterové hody: 8/5 – 6/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 700